Thajská masáž

Thajské masáže představují unikátní metodu přinášející relaxaci a pro mnohé také osvěžující zážitek v podobě dokonalého protažení těla a probuzení životní energie. Thajské masáže svým komplexním působením navozují harmonii v celém těle, uvolňují nahromaděný stres a zároveň přináší pocit nově nabité vitality a duševní rovnováhu.

Thajská masáž v sobě až pozoruhodně snoubí principy akupresury a prvky uvolňující jógy, kdy natahováním svalů a působením na tlakové body obnovuje ztracenou vnitřní rovnováhu. Masáž je vskutku balzám pro tělo i duši, neboť má trvalejší účinek až po dobu jednoho měsíce, také podle životního stylu a dodržování individuálních doporučení. Thajská masáž je však zejména jedinečnou kombinací hmatů, tahů a tlaků, které zaručují zbavení se bolesti a slouží také jako terapie.

Thajská masáž účinně uleví od starostí

Techniky thajské masáže jsou především zaměřeny na svalstvo a klouby nohou a zad, které při současném životním stylu nejvíce zatěžujeme. Thajské masáže proto pomohou od bolesti zad a svalstva a uleví také od chronické bolesti pohybového aparátu. Mohou být využívány také jako rehabilitace a účinně odstraní také bolest způsobenou fyzickou zátěží.

Thajská masáž se používá nejen při bolesti zad a svalstva, ale také při osobní a pracovní zátěž, přičemž thajská masáž nohou umožní člověku účinně relaxovat. Doporučuje se také při různých sportech, nutnosti regenerace a také při psychosomatickém onemocnění.

Číst více

Co čekat od thajské masáže

Před samotnou masáží je nutné diagnostikovat současný stav těla, objevit skryté nemoci či problémy a přizpůsobit tomu průběh celé thajské masáže. Před masáží a ostatně i během ní je nezbytné meditovat, díky čemuž se zklidňuje mysl a stoupá koncentrace a o to účinnější je pak i samotná masáž.

Thajská masáž vychází z principu čínské masáže založené na drahách a toku energie v těle, jejichž usměrnění přináší tělu rovnováhu. Masírováním určitých míst spojených s konkrétními energetickými drahami dochází k odblokování překážek vnitřní energie a tak i k zlepšení činnosti vnitřních orgánů.  Akupresuru, protahování založené na józe a celkový tlak vytváří masér palci, dlaněmi, lokty, ale i koleny a chodidly, což má za cíl odstranění blokád, uvolnění kloubů, šlach a svalů. Při masírování thajskou masáží je zpravidla zapotřebí síla a dokonalá souhra pohybů.

Drobné odlišnosti thajské masáže

Velice žádanými masážemi se v poslední době staly thajské masáže zejména pro jejich zaručeně dobré výsledky a komplexnost, s níž ke každému pacientovi přistupují. Převzetí a rozvíjení především čínského a indického léčitelského umění v Thajsku dalo základ takřka dvěma a půl tisícům staré metodě masáží, která kombinuje prvky akupresury a jógy.

Thajské masáže pochází částečně z čínských a částečně z indických masáží a jsou značně odlišné od těch klasických, tzv. evropských, masáží.  Jednak při masáži celého těla mohou masáže trvat i několik hodin a zcela netradičně se provádí v pohodlném oblečení, nejlépe volném oděvu, nikoliv na nahé tělo. To má svůj původ u mnichů v buddhistických klášterech. 

Thajská masáž pomáhá při těchto potížích

 • Zklidnění
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Nabízím masérské služby.
100
Fantastické
2.
Nabídka thajských a čínských masáží a moxování.
100
Fantastické
3.
Provádíme Thajské masáže.
100
Fantastické
4.
Tradiční thajské masáže od rodilé Thajky v hotelu Savoy. Thajské olejové masáže, královské masáže, body scrub, masáže nohou.
100
Fantastické
5.
Nabízíme thajské masáže.
99
Fantastické
6.
Masážní salón, který nabízí různé druhy masáží. Specializací tohoto salónu je Thajská masáž.
99
Fantastické
7.
Nabízíme různé druhy masáží - např. olejová, thajská,lymfatická apod. K dispozici je také autotrakční lehátko a Body Wrap.
99
Fantastické
8.
Nabízíme medovou masáž, čokoládovou a klasickou masáž, thajskou a relaxační masáž atd.
99
Fantastické
9.
Poskytování klasických, reflexních, thajských i čínských masáží.
99
Fantastické
10.
Poskytujeme thajské masáže.
99
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • Při bolestech zad a svalstva
 • Migrény a bolesti hlavy
 • Při zvýšeném stresu
 • Při zvýšené fyzické zátěži
 • Při psychosomatických onemocnění
 • Při zablokované páteři
 • Při uskřípnutí nervů v oblasti hrudníku
 • U kloubních problémů
Kdy se Thajská masáž nedoporučuje?
 • Při akutním onemocnění
 • Při poúrazových stavech
 • Při osteoporóze a křečových žilách
 • Při menstruaci
 • Během těhotenství a v šestinedělí
 • Při vysokém krevním tlaku
 • Při srdečních onemocněních