Těhotenská masáž

Těhotenství přináší značnou fyzickou i psychickou zátěž, proto je masáž během těhotenství velkou úlevou pro celé tělo. Bohužel však ne každá masáž ať už z důvodu masírovaných míst či masážní techniky, není vhodná pro těhotné ženy. I přes tuto komplikaci existují masáže, které mohou těhotné ženy bez obav podstoupit.

Těhotenská masáž pomáhá ulevit od fyzických problémů, jako jsou bolesti zad, napětí krku, oteklých kotníků, unavených nohou, bolavých prsou a usnadňuje průběh těhotenství i porodu. Těhotná žena může absolvovat masáž celotělovou či jen určité části. Dále také umožňuje ženám lépe se vyrovnat s emočními výkyvy během těhotenství, ale také s duševním vypětím a stresem.

Na co se připravit u těhotenské masáže

V průběhu devíti měsíců se mohou objevit potíže s bolestí zad, nohou, klubů, ačkoliv nikdy předtím je žena neměla. Jsou pouze častým důsledkem zvyšující se hmotnosti a změny těžiště těla i u maminek. O podstoupení masáže během těhotenství je nutné se nejprve poradit s gynekologem a poté se svěřit do rukou školeného maséra a informovat jej o svém současném zdravotním stavu, neboť některé masáže se sice mohou provádět u těhotných žen, ale pouze u těch naprosto zdravých. Spolu s masérem pak zbývá vybrat vhodný druh masáže, kdy obecně se užívají spíše jemnější techniky, a v den masáže je potřeba dostatečně pít a po ní náležitě odpočívat.

Jediné, co má naprosto ve svých rukou těhotná žena, je pohodlná poloha pro provedení masáže. Masírovat je možné na masážním stole, kdy žena leží na boku, nikoliv na břiše a masíruje se vždy například jedna půlka zad a potom druhá. Jinak se masáž může provádět také na pohodlné židli či měkkém gymnastickém míči či sedacím vaku.

Číst více

Těhotenská masáž pro radost a úlevu

Za ideální masáže pro období těhotenství se považují tradiční thajská masáž nebo shiatsu masáž, které jsou nejenže vhodné, ale i značně obohacující pro těhotné ženy. Obě masáže blahodárně působí na zdraví a zlepšují podmínky pro plod i maminku, které jsou oba velmi namáhané. Při praktikování těchto masáží z nich nevyplývají žádné nepříjemnosti.

Klasická masáž působí na těhotnou ženu blahodárně zejména v oblasti zad a šíje, nohou a také masáží břicha, ovšem až od čtvrtého měsíce těhotenství. V prvním trimestru se nedoporučuje, aby prokrvení organismu nezpůsobilo zároveň i krvácení. Při dodržení určitých zásad se masáž může bez obav provádět, přičemž její účinek je mechanický, biochemický a reflexní. K ještě většímu komfortu během masáže navíc přispívají masážní oleje.

Od fyzické ale i emocionální zátěže uleví těhotným ženám aromaterapeutická masáž, během které se tělo ocitne v v naprostém odpočinku a tím si odpočine také plod. Těhotenská masáž může pomoci jak se zácpou, nespavostí, křečovými žilami či zadržováním tekutin v těle, tak i s pocitem strachu a úzkosti. Užití některých éterických olejů je v těhotenství vhodné pouze ve slabší koncentraci vzhledem k citlivosti těhotných žen na pachy, přičemž se mohou vdechovat inhalací nebo roztírat do pokožky.

Šetrnou masážní metodou je také bodová myofasciální technika, kdy se manipuluje s měkkými tkáněmi (svaly a šlachy), zároveň se stimulují speciální body na těle. Dochází k zlepšení místního prokrvení a toku lymfy, dále také k uvolnění energetických bloků. Díky vzájemnému propojení bodů a mozku se tělo sladí, což má hojivé účinky.

Obecně panuje názor, že detoxikační masáže a ostatně i tlakové masáže, nejsou v těhotenství příliš vhodné. Avšak k přednostem manuální lymfatické drenáže zase patří to, že je prováděna velmi jemně, nasucho, mírnými a pomalými tahy. U těhotných žen se nejčastěji provádí drenáž krku a obličeje, dále dolních a horních končetin, ale doprovází ji i negativní projevy, proto se provádí pouze u naprosto zdravých žen. Trnem v oku je proto, že uvolněné odpadní látky se mohou dostat k dítěti skrze placentu, v době kojení pak prostřednictvím mléka.

Těhotenská masáž pomáhá při těchto potížích

  • Stres
  • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Poskytování regeneračních masáží, pro těhotné, lávovými kameny, čokoládové, lymfatické a terapii regrese. Dále je možná rekvalifikace, školení, kurzy a semináře.
91
Fantastické
2.
Nabízíme thajské masáže.
91
Fantastické
3.
Nabízíme sportovní, tlakové, aromaterapeutické, těhotenské a další masáže. Dále provádíme zábaly a přístrojovou lymfodrenáž.
91
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
  • Při bolestech hlavy
  • Při pocitech nevolnosti
  • K uvolnění svalstva
  • K lepšímu oběhu krve
  • Ke zlepšení toku kyslíku a živin k plodu
  • K posílení zádových svalů a kloubů
Kdy se Těhotenská masáž nedoporučuje?
  • Ideální je se poradit s gynekologem