Sportovní masáž

Sportovní masáž představuje nepostradatelnou přípravu na podávání sportovních výkonů a stejně tak slouží k regeneraci namáhaných svalů jak amatérských, tak vrcholových sportovců. Zároveň její účinky předchází nevratnému poškození organismu.

Od klasické masáže se liší zejména tím, že se masírují především nejvíce namáhané svaly a užívá se rychlejších hmatů. Sportovní masáž se nedoporučuje těm, které svaly bolí, aniž by provozovali sport. Naopak tělesná kondice a zdraví je důležitým předpokladem pro sportovní masáž, neboť dochází k vylučování odpadních látek a samotná masážní technika zatěžuje srdce, lymfu, slezinu, ledviny a močový měchýř. Sportovní masáž účinkuje na každého sportovce, ať potřebuje stimulovat či stabilizovat výkon nebo odstranit problémy vzniklé amatérským či vrcholovým sportem.

Jak působí sportovní masáž

Masáž se zpravidla zaměřuje na části těla namáhané při sportu, ale stejně rychle a účinně dokáže uvolnit svalové i kožní napětí a pohyblivost kloubů. Masírováním dochází k většímu průtoku krve masírovanou oblastí, což přivádí kyslík a živiny do tkání, a tím se stimulují lokální lymfatické dráhy. Tento proces následně urychlí odstraňování látek jako např. kyseliny mléčné, způsobujících pocit únavy a bolesti svalů.

Sportovní masáž regeneruje nejen svaly, ale blahodárný vliv má také na nervový systém a na psychiku. Při této masáži se používají i oleje, lihové přípravky, emulze, pudry i mýdla, většinou s uvolňujícím, chladivým, léčebným či regeneračním základem. U sportovní masáže se svaly masírují třením, hnětením, roztíráním, ale i tepáním či chvěním. Doporučená doba sportovní masáže se pohybuje od dvaceti minut do půl hodiny a jako prevenci je vhodné ji podstupovat dvakrát až třikrát měsíčně.

Číst více

Sportovní masáž s léčebnými účinky

Zatímco sportovní masáž se provádí z důvodu komplexní regenerace a tím svaly připraví na další sportovní výkon, rekondiční masáž může některá sportovní zranění dokonce doléčit či přispět k jejich rychlejšímu vstřebání. Rekondiční masáž se však vzhledem ke zdravotnímu stavu provádí tak, aby masírovanému v žádném případě neuškodila, a je vždy vhodné se o ní poradit s lékařem. Její provádění v nevhodnou dobu by totiž mohlo zdravotní stav dokonce zhoršit.

Rekondiční masáž je vhodná pro osoby, které zatěžují svůj organismus jednostranně, a také pro ty, kteří nemají ani ve svém volném čase dostatek aktivního pohybu. Například osoby, které mají sedavé zaměstnání či mají vlivem opakujícího se jednostranného pohybu zkrácené šlachy a zatuhnuté svaly.

Sportovní masáž pomáhá při těchto potížích

 • Zklidnění
 • Duševní uvolnění
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Hana Rejpalová nabízí různé masérské služby. V nabídce má třeba sportovní, relaxační a kosmetické masáže.
100
Fantastické
2.
Nabízíme relaxační, kondiční a sportovní masáže i aroma terapie.
100
Fantastické
3.
Nabízím ruční lymfatickou masáž, Candle Massage – aromatická masáž svíčkou, čokoládovou, kokosovou, kávovou, lávovými kameny, sportovně relaxační, baňkovou a medovou. Dále kompletní kosmetické ošetření pleti a dekoltu, galvanický ošetření pleti, chemický peeling pleti, japonskou manikúru P-Shine a mokrou pedikúru.
100
Fantastické
4.
Nabízíme havajské, sportovní, rekondiční, lymfatické, reflexní masáže a Dornovu metodu.
100
Fantastické
5.
Provádíme klasické, sportovní a rekondiční masáže.
100
Fantastické
6.
Nabízím relaxační a sportovní masáže jako fyzioterapeut a profesionál ve sportovní rehabilitaci s více než 11 letou odbornou praxí u nás v dětské léčebně Vesna v Janských Lázních pro zdravotně postižené děti, tak i v zahraničí v hotel & spa rezortech na Kypru nebo v Anglické Premier league fotbatbalového klubu Burnley. Během tohoto období nastřádala znalosti a zkušenosti, díky kterým se profesionální sportovci vrátili do plné kondice v nejkratším možném čase. Proto jsme tedy schopni zabezpečit prvotřídní péči ať se jedná o profesionály, rekreační sportovce nebo jen odpočinkovou relaxační masáž.
100
Fantastické
7.
Iveta Cerhová nabízí různé druhy masáží. Dále nabízí poradenství v oblasti výživy a kosmetiky.
100
Fantastické
8.
Martin Dvořák nabízí širou škálu masáží. U tohoto maséra lze vyzkoušet regenerační, sportovní či baňkové masáže.
100
Fantastické
9.
Gabrie Nemčoková nabízí různé druhy masáží. V nabídce je například sportovní a rekondiční masáž. Také působí jako lektorka masérských kurzů.
100
Fantastické
10.
Poskytujeme několik masážních procedur.
100
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • Při nutnosti regenerace svalstva a tkání
 • K prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí
 • Ke zmírnění bolestí pohybového aparátu
 • K odstranění pocitů ztuhlosti
 • K detoxikaci těla
Kdy se Sportovní masáž nedoporučuje?
 • Při horečce a zánětech
 • Po úrazech
 • Při infekcích
 • Při celkovém vyčerpání
 • V těhotenství
 • Při nádorových onemocněních