Sportovní masáž

Sportovní masáž představuje nepostradatelnou přípravu na podávání sportovních výkonů a stejně tak slouží k regeneraci namáhaných svalů jak amatérských, tak vrcholových sportovců. Zároveň její účinky předchází nevratnému poškození organismu.

Od klasické masáže se liší zejména tím, že se masírují především nejvíce namáhané svaly a užívá se rychlejších hmatů. Sportovní masáž se nedoporučuje těm, které svaly bolí, aniž by provozovali sport. Naopak tělesná kondice a zdraví je důležitým předpokladem pro sportovní masáž, neboť dochází k vylučování odpadních látek a samotná masážní technika zatěžuje srdce, lymfu, slezinu, ledviny a močový měchýř. Sportovní masáž účinkuje na každého sportovce, ať potřebuje stimulovat či stabilizovat výkon nebo odstranit problémy vzniklé amatérským či vrcholovým sportem.

Jak působí sportovní masáž

Masáž se zpravidla zaměřuje na části těla namáhané při sportu, ale stejně rychle a účinně dokáže uvolnit svalové i kožní napětí a pohyblivost kloubů. Masírováním dochází k většímu průtoku krve masírovanou oblastí, což přivádí kyslík a živiny do tkání, a tím se stimulují lokální lymfatické dráhy. Tento proces následně urychlí odstraňování látek jako např. kyseliny mléčné, způsobujících pocit únavy a bolesti svalů.

Sportovní masáž regeneruje nejen svaly, ale blahodárný vliv má také na nervový systém a na psychiku. Při této masáži se používají i oleje, lihové přípravky, emulze, pudry i mýdla, většinou s uvolňujícím, chladivým, léčebným či regeneračním základem. U sportovní masáže se svaly masírují třením, hnětením, roztíráním, ale i tepáním či chvěním. Doporučená doba sportovní masáže se pohybuje od dvaceti minut do půl hodiny a jako prevenci je vhodné ji podstupovat dvakrát až třikrát měsíčně.

Číst více

Sportovní masáž s léčebnými účinky

Zatímco sportovní masáž se provádí z důvodu komplexní regenerace a tím svaly připraví na další sportovní výkon, rekondiční masáž může některá sportovní zranění dokonce doléčit či přispět k jejich rychlejšímu vstřebání. Rekondiční masáž se však vzhledem ke zdravotnímu stavu provádí tak, aby masírovanému v žádném případě neuškodila, a je vždy vhodné se o ní poradit s lékařem. Její provádění v nevhodnou dobu by totiž mohlo zdravotní stav dokonce zhoršit.

Rekondiční masáž je vhodná pro osoby, které zatěžují svůj organismus jednostranně, a také pro ty, kteří nemají ani ve svém volném čase dostatek aktivního pohybu. Například osoby, které mají sedavé zaměstnání či mají vlivem opakujícího se jednostranného pohybu zkrácené šlachy a zatuhnuté svaly.

Sportovní masáž pomáhá při těchto potížích

 • Zklidnění
 • Duševní uvolnění
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Nabízíme Vám několik druhů masážních procedur.
96
Fantastické
2.
Provádění reflexní terapie plosek nohou, sportovních a regeneračních masáží přírodními oleji. Dále nabízíme ájurvédské, klasické švédské, holistické aromamasáže a havajské masáže.
95
Fantastické
3.
V našem studiu provádíme kraniosakrální terapie a masáže klasické, sportovní a regenerační.
95
Fantastické
4.
Nabízíme klasické a regenerační masáže, sportovní, reflexní, lymfatické masáže a baňkování.
92
Fantastické
5.
Nabízíme sportovní, tlakové, aromaterapeutické, těhotenské a další masáže. Dále provádíme zábaly a přístrojovou lymfodrenáž.
92
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • Při nutnosti regenerace svalstva a tkání
 • K prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí
 • Ke zmírnění bolestí pohybového aparátu
 • K odstranění pocitů ztuhlosti
 • K detoxikaci těla
Kdy se Sportovní masáž nedoporučuje?
 • Při horečce a zánětech
 • Po úrazech
 • Při infekcích
 • Při celkovém vyčerpání
 • V těhotenství
 • Při nádorových onemocněních