Reflexní masáž

Reflexní masáž je komplexní a velice účinnou metodou, která pracuje s poznatky z reflexologie, že prostřednictvím stisku tlakových bodů, tzv. reflexních zón na různých místech těla, jež patří k určitým orgánům a žlázám, je možné pozitivně ovlivňovat celý organismus. Podrážděním těchto reflexních zón dochází k pozitivní reakci ve vnitřních orgánech, jež mohou být velmi vzdáleny od stimulovaného reflexního bodu.

Reflexní masáž je hojně využívána nejen jako relaxační a masážní technika, kterou lze účinně uvolnit svalstvo, harmonizovat organismus a zklidnit jej, ale i tišit bolest a předejít akutním projevům nemocí. Navíc reflexiologie patří k nejprobádanějším a nejpropracovanějším metodám, jejíž účinky a techniky se zkoumaly po celém světě.

Reflexní masáží nohou účinně proti nemocem

Ač se to nezdá, nohy jsou jednou z nejcitlivějších oblastí lidského těla, a proto je zde propojení reflexních zón velmi vhodné a navíc promítnuto podle osové souměrnosti, tedy pravý orgán, pravá noha. Reflexní masáže nohou jsou léčebnou metodou, která podněcuje tělo k tomu, aby se regenerovalo samo zevnitř. Reflexologie je totiž postavena na skutečnosti, že tělem proudí energie po drahách, tzv. meridiánech, které se však mohou vlivem špatných podmínek zablokovat, což má za následek nemoc nebo zdravotní potíž. Reflexní masáže nohou dovedou tuto energii zase uvolnit a navodit tělu ztracenou rovnováhu.

Reflexní terapie se provádí pohmatem plosky nohy, čímž je možné zjistit příčinu řady problémů, způsobených dysfunkcí pohybového aparátu či vnitřních orgánů. Toto propojení je možné díky změně citlivosti až projevením bolesti v konkrétním místě reflexní zóny, což umožní odhalit příčinu problémů, kterou lze nejen zmírnit, ale i odstranit masáží a vytvářením jemného tlaku na spodní části nohy. To pomáhá udržovat duševní a fyzickou rovnováhu organismu a předcházet vážnějším obtížím.

Další zónou, která má vliv na správné fungování organismu, jsou záda. Reflexní masáží zad se se uvolňují a protahují svaly, svalové úpony a šlachy, přičemž se užívá technika pomalých hmatů. Masáž se provádí nasucho, bez masážních emulzí, zatímco masírovaný sedí nebo leží na břiše.

Číst více

Jak se provádí reflexní masáž

Reflexní masáž se provádí tak, že se plošky a body v reflexní zóně masírují palcem kolmo různě silným tlakem nejméně 15 -25 krát podle intenzity projevované bolesti.  Další masírovací techniky spočívají v hlazení, hnětení, krouživé masáži, reflexní rotaci a technice ukazováčku, z nichž všechny jsou hojně využívané. Podle toho, jak hmaty v reflexních bodech bolí, lze předpovědět, že orgán nefunguje správně, přičemž snahou je jej cíleně uzdravit. Po správně provedené masáži a prvotní bolesti se dostaví příjemný pocit a podstatný okamžitý účinek masáží je prokrvení a urychlení regenerace poškozeného orgánu. Úlevy od bolesti dosáhneme pravidelnými terapiemi a podpoříme tak i tok energie v organismu. Navíc neopomenutelným přínosem masáží je jejich preventivní charakter vůči nemocem.

Reflexní masáž může provádět každý, kdo se informuje o rozmístění bodů a jejich vazbou na příslušné orgány či konkrétní část těla. Za ideální reflexní masáž se považuje denní masírování v domácím prostředí od partnera či jiného člena rodiny, anebo sobě samým. Každý reflexní bod se masíruje přibližně 5 minut a celá reflexní masáž tak vyjde na půl hodiny. Na základě zkušeností se doporučuje masírovat zejména zóna nadledvinek, ledvin, močovodu a močového měchýře asi 5 minut, zóny hlavy a krku asi 3 minuty, zóny lymfatických bodů asi 2 minuty, zóny na zranění asi 2 minuty.

Účinky reflexní masáže si chválí lidé napříč věkovými kategoriemi. Překvapivě dobré účinky mají reflexní masáže nohou u malých dětí, kde jsou oblíbené zejména v období jara a podzimu, kdy řádí chřipkové onemocnění a virózy. Zkrátka ale nepřijdou ani senioři, u nichž je třeba dbát na jemnou kůži a zaměřujeme se zejména na oblast pohybového aparátu a imunitního systému. Vhodné jsou reflexní masáže také k léčení chronických onemocnění a při nesnášenlivosti léků nebo tam, kde je nelze ani aplikovat. 

Reflexní masáž pomáhá při těchto potížích

 • Bolesti kloubů
 • Bolesti loktů
 • Bolesti ramen
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Nabízíme různé druhy masáží, např. klasické a havajské masáže, harmonizační masáž, reflexní terapii, baňkování a mnoho dalšího.
97
Fantastické
2.
Provádíme cvičení proti bolestem zad, reflexní terapie, šiatsu, kraniosakrální terapie a lymfatické masáže.
93
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • Jako prevence nemocí
 • Při zánětech
 • K zlepšení funkce srdce a krevního oběhu
 • Při poruchách trávení
 • K obnově správné činnosti žláz
 • K detoxikaci celého organismu
Kdy se Reflexní masáž nedoporučuje?
 • Při horečce
 • Při infekčních stavech
 • Při dramatické psychické poruše
 • Při výskytu plísní nohou a kožních zánětech
 • Při výskytu křečových žil
 • Při výskytu otevřených ran
 • Při vysokém tlaku
 • Při trombóze
 • V těhotenství
 • Po operacích