Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je velmi příjemná a uvolňující procedura, při které se za použití lávových kamenů zklidňuje a uvolňuje ztuhlé svalstvo a navozuje se pocit relaxace. Lávovými kameny se tlakem působí na různé části těla, což vytváří ojedinělý a těžko popsatelný zážitek podobný rozlévání životodárné mízy do celého těla.

Masáž lávovými kameny se v současné době těší velké oblibě jak u nás, tak ve světě, neboť zaručuje nevšední a zároveň luxusní zážitek. Především je určená náročnějším klientům, ale jejím blahodárným účinkům podlehne téměř každá lidská duše. Masáž lávovými kameny patří k relaxačním masážím, proto není divu, že si při ní tělo dokonale odpočine. 

Tajemství masáže lávovými kameny

Tajemstvím úspěchu masáže lávovými kameny je teplo, které z těchto horkých kamenů sálá a to nejen chvilkově, ale po celou dobu masáže. Lávové kameny předávají lidskému tělu kromě tepla i sílu, která dokáže zmírňovat bolest a odvrátit negativní energii. Tato vyzařovaná síla představuje energetickou vibraci, která ovlivňuje energetické dráhy v lidském těle a s nimi i správnou funkci fyziologických procesů v lidském těle. Celkové teplo i energie vycházející z vulkanických kamenů dokonale uvolní napjaté tělo a zklidní mysl.

Lávovým kamenů se také někdy přezdívá Magic Hot Stones neboli „magické horké kameny“, což jenom svědčí o jejich zázračném, až pohádkovém původu.  Lávové kameny jsou tmavě šedé barvy a použitím  oleje zčernají, dostanou lesklý nádech a stanou se hladkými. Jejich rodištěm jsou mimo jiné Havajské ostrovy, kde se tento čedič lávového původu ručně sbírá a opracovává vodou.

Díky jejich zázračné síle používali vulkanické kameny již staří Číňané a Mayové před pěti tisíci lety a to k masážím celého těla i k léčebným rituálům. V minerálech z moře, které se v oceánu ocitly díky vulkanickému toku lávy, objevili zejména zklidňující a hřejivé účinky.

Číst více

Jak na masáž lávovými kameny

Jedná se o druh masáže, u kterých se masírování provádí tlakem různých částí těla či předmětů, v tomto případě lávových kamenů. Ty se rozmístí po těle masírované osoby a teplo z kamenů se okamžitě dostává do celého těla a uvolňuje ho, čímž se při masáži dosahuje hlubších účinků. Pokožka se potírá kvalitním masážním olejem, to aby kameny po těle lehce klouzaly a také proto, že olej pokožku zvláční. Veškeré ošetření probíhá v nenásilném rytmu, neboť základem jsou pomalé a vyvážené masážní hmaty ve spirálovitých pohybech.  Masáž lze provádět nejen tlakem, ale také bodově či liniově.

Kameny zároveň s teplem předávají velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují tak energetické cesty, tzv. meridiány, kterými je provázáno celé tělo, dokonce i vnitřní orgány. Jestliže jsou tyto cesty neprůchodné i třeba jen vlivem zvýšené únavy, tělem neproudí energie rovnovážně, což může mít vliv například na fungování jater. Díky masáži teplými lávovými kameny se cesty opět zprůchodní a tím se povzbudí činnost orgánů. Tělo se očistí, zbaví se všech toxinů v těle a zregeneruje se.

Účinná masáž lávovými kameny povzbuzuje krevní oběh a lymfatický systém, pomáhá tudíž redukci váhy, masáž ostatně řídí i trávení a zrychluje metabolismus. Procedura dodává životní sílu a s ní mnohdy spojenou dobrou náladu, protože odstraňuje nervozitu a napětí. Účinky masáže jsou znatelné ještě několik dní po jejím absolvování, jelikož tělo si dokáže energii uložit. Správně provedená masáž účinkuje příznivě na psychiku a podporuje vydatný spánek.

Masáž se doporučuje lidem, kteří žijí v neustálém shonu a mohou zažívat i stavy úzkosti, ale také pomůže lidem s bolestmi zad. Za takových okolností je žádoucí masáž aplikovat dvakrát týdně. 

Masáž lávovými kameny - Magic hot stones pomáhá při těchto potížích

 • Zklidnění
 • Duševní uvolnění
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Nabízíme masáže lávovými kameny (magic hot stones), švédské, klasické, regenerační, rekondiční a relaxační masáže.
98
Fantastické
2.
Nabízíme masáže, baňkování, zábaly, lávové kameny, jemné mobilizační techniky, suché uhličité koupele a detoxikaci podle MUDr. Jonáše.
97
Fantastické
3.
Provádění masáží.
95
Fantastické
4.
Nabízíme masážní služby - Lomi-lomi -Havajská masáž, Magic Hot Stones , Dornova metoda, Manuální lymfodrenáž, Medová masáž, Gua-sha masáž a Breussova masáž.
92
Fantastické
5.
Nabízíme klasické, sportovní a regenerační masáže, korejské, japonské masáže a další.
89
Výborné
6.
STUDIO BONA DEA nabízí špičkové služby v oblasti masáží, kosmetiky a kadeřnictví. Z masáží si můžete vybrat např.anticelulitidní masáž, medovou masáž, čokoládovou masáž či reflexní masáž.
7
Katastrofální
Kdy je masáž vhodná ?
 • Při ztuhlosti svalů a kloubů
 • Při zánětech svalů a kloubů
 • K relaxaci a odpočinku
 • Při neustálém pocitu chladu – lávové kameny tělo dokonale prohřejí
Kdy se Masáž lávovými kameny - Magic hot stones nedoporučuje?
 • Otevřené rány či velké modřiny
 • Onemocnění srdce
 • Vysoký krevní tlak
 • Záněty, horečka, pooperační stav
 • Infekční a kožní onemocnění
 • Bolesti hlavy, migrény
 • Přecitlivělost na teplo
 • Velmi silná menstruace
 • Sluneční popáleniny
 • Křečové žíly
 • Těhotenství
 • Diabetes
 • Epilepsie