Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je velmi příjemná a uvolňující procedura, při které se za použití lávových kamenů zklidňuje a uvolňuje ztuhlé svalstvo a navozuje se pocit relaxace. Lávovými kameny se tlakem působí na různé části těla, což vytváří ojedinělý a těžko popsatelný zážitek podobný rozlévání životodárné mízy do celého těla.

Masáž lávovými kameny se v současné době těší velké oblibě jak u nás, tak ve světě, neboť zaručuje nevšední a zároveň luxusní zážitek. Především je určená náročnějším klientům, ale jejím blahodárným účinkům podlehne téměř každá lidská duše. Masáž lávovými kameny patří k relaxačním masážím, proto není divu, že si při ní tělo dokonale odpočine. 

Tajemství masáže lávovými kameny

Tajemstvím úspěchu masáže lávovými kameny je teplo, které z těchto horkých kamenů sálá a to nejen chvilkově, ale po celou dobu masáže. Lávové kameny předávají lidskému tělu kromě tepla i sílu, která dokáže zmírňovat bolest a odvrátit negativní energii. Tato vyzařovaná síla představuje energetickou vibraci, která ovlivňuje energetické dráhy v lidském těle a s nimi i správnou funkci fyziologických procesů v lidském těle. Celkové teplo i energie vycházející z vulkanických kamenů dokonale uvolní napjaté tělo a zklidní mysl.

Lávovým kamenů se také někdy přezdívá Magic Hot Stones neboli „magické horké kameny“, což jenom svědčí o jejich zázračném, až pohádkovém původu.  Lávové kameny jsou tmavě šedé barvy a použitím  oleje zčernají, dostanou lesklý nádech a stanou se hladkými. Jejich rodištěm jsou mimo jiné Havajské ostrovy, kde se tento čedič lávového původu ručně sbírá a opracovává vodou.

Díky jejich zázračné síle používali vulkanické kameny již staří Číňané a Mayové před pěti tisíci lety a to k masážím celého těla i k léčebným rituálům. V minerálech z moře, které se v oceánu ocitly díky vulkanickému toku lávy, objevili zejména zklidňující a hřejivé účinky.

Číst více

Jak na masáž lávovými kameny

Jedná se o druh masáže, u kterých se masírování provádí tlakem různých částí těla či předmětů, v tomto případě lávových kamenů. Ty se rozmístí po těle masírované osoby a teplo z kamenů se okamžitě dostává do celého těla a uvolňuje ho, čímž se při masáži dosahuje hlubších účinků. Pokožka se potírá kvalitním masážním olejem, to aby kameny po těle lehce klouzaly a také proto, že olej pokožku zvláční. Veškeré ošetření probíhá v nenásilném rytmu, neboť základem jsou pomalé a vyvážené masážní hmaty ve spirálovitých pohybech.  Masáž lze provádět nejen tlakem, ale také bodově či liniově.

Kameny zároveň s teplem předávají velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují tak energetické cesty, tzv. meridiány, kterými je provázáno celé tělo, dokonce i vnitřní orgány. Jestliže jsou tyto cesty neprůchodné i třeba jen vlivem zvýšené únavy, tělem neproudí energie rovnovážně, což může mít vliv například na fungování jater. Díky masáži teplými lávovými kameny se cesty opět zprůchodní a tím se povzbudí činnost orgánů. Tělo se očistí, zbaví se všech toxinů v těle a zregeneruje se.

Účinná masáž lávovými kameny povzbuzuje krevní oběh a lymfatický systém, pomáhá tudíž redukci váhy, masáž ostatně řídí i trávení a zrychluje metabolismus. Procedura dodává životní sílu a s ní mnohdy spojenou dobrou náladu, protože odstraňuje nervozitu a napětí. Účinky masáže jsou znatelné ještě několik dní po jejím absolvování, jelikož tělo si dokáže energii uložit. Správně provedená masáž účinkuje příznivě na psychiku a podporuje vydatný spánek.

Masáž se doporučuje lidem, kteří žijí v neustálém shonu a mohou zažívat i stavy úzkosti, ale také pomůže lidem s bolestmi zad. Za takových okolností je žádoucí masáž aplikovat dvakrát týdně. 

Masáž lávovými kameny - Magic hot stones pomáhá při těchto potížích

 • Zklidnění
 • Duševní uvolnění
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Nabízíme klasické, čokoládové medové masáže a další ozdravné a zkrášlující procedury.
100
Fantastické
2.
Nabízíme relaxaci s profesionálními masážemi.
100
Fantastické
3.
Kosmetické,masážní studio..
100
Fantastické
4.
Klasické masáže, reflexní masáže plosek nohou, masáže lávovými kameny, havajská masáž LOMI LOMI, lymfatické masáže. Přijďte a nechejte se hýčkat...
100
Fantastické
5.
Nabízíme různé druhy masáží, kosmetické ošetření, klasické masáže a další.
100
Fantastické
6.
Nabízíme klasické masáže, reflexní, manuální lymfatické, sportovné, masáž lávovými kameny.
100
Fantastické
7.
Nabízíme Ájurvédské, havajské a anticelulitidové masáže. Dále poskytujeme terapie Spinal Touch, lávové kameny, manuální lymfodrenáže.
100
Fantastické
8.
Nabízím klasické, relaxační, aroma masáže. Dále baňkování, masáží lávovými kameny, reflexní terapie.
100
Fantastické
9.
Nabízíme klasické masáže, čokoládové a medové masáže, antistresové i havajské masáže.
100
Fantastické
10.
Masážní & Wellness studio. Nabízíme sportovní a rekondiční masáže, masáže lávovými kameny, aroma-masáže, čokoládové masáže a zábaly, zeštíhlující masáže, exotickou masáž Lava Shells mušlemi z Tichomoří, saunu s ochlazovacím bazénem a hubnoucí přístroje Vacushape.
100
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • Při ztuhlosti svalů a kloubů
 • Při zánětech svalů a kloubů
 • K relaxaci a odpočinku
 • Při neustálém pocitu chladu – lávové kameny tělo dokonale prohřejí
Kdy se Masáž lávovými kameny - Magic hot stones nedoporučuje?
 • Otevřené rány či velké modřiny
 • Onemocnění srdce
 • Vysoký krevní tlak
 • Záněty, horečka, pooperační stav
 • Infekční a kožní onemocnění
 • Bolesti hlavy, migrény
 • Přecitlivělost na teplo
 • Velmi silná menstruace
 • Sluneční popáleniny
 • Křečové žíly
 • Těhotenství
 • Diabetes
 • Epilepsie