Klasická masáž

Klasická neboli švédská masáž odjakživa blahodárně působí na lidské tělo i mysl a hraje nepostradatelnou roli při uzdravování a znovunabytí ztracené energie. Tento typ masáže se řadí k manuálním relaxačním technikám působícím okamžitě, přičemž masáže jako takové se považují za nejstarší a nejpřirozenější léčebné metody vůbec. Klasická masáž pomůže od pocitu únavy a bolestí a poradí si i s ochablostí nebo strnulostí svalstva, neboť masážní hmaty uvolňují svaly, zlepšují krevní oběh i látkovou výměnu a vrátí tělu tělesnou a psychickou kondici.

Jelikož klasické a relaxační masáže obecně slouží zejména k odpočinku, není zde požadována žádná aktivita masírované osoby a jedinou její povinností je si v klidu vychutnat jednu z nejpříjemnějších forem relaxace. Relaxační masáž uvolní celé tělo a přináší pohodu a klid i do lidské mysli, zkrátka dokáže povzbudit celý organismus. Pocity po masáži se rovnají téměř znovuzrození.

Klasickou masáží proti všudypřítomnému stresu

Málokdo stíhá neustále udržet krok s dnešní uspěchanou dobou a není v lidských silách stíhat to věčně. Občas je zapotřebí vzít si oddechový čas, zpomalit a odpočinout si, k čemuž právě slouží relaxační masáže.

Uspěchaný životní styl a nedostatek odpočinku a spánku jsou přímé cesty vedoucí k únavě a vyčerpání, ne-li až k onemocnění. V žádném případě však nezmírní velké nasazení jak v pracovním, tak i osobním životě. Relaxační masáž pomůže většině neduhů předcházet, účinně posiluje organismus a zachovává pevné zdraví. Doporučuje se jako prevence vůči nemocem, negativismu i proti stresu. Uvolněnému tělu a relaxované psychice se daleko lépe přemýšlí, odpočatí lidé doslova omládnou, stávají se aktivnější a vedou spokojenější život.

Kromě psychického vyčerpání a fyzické únavy pomáhá klasická masáž také při všech onemocněních pohybového aparátu, poúrazových problémech i při rekonvalescenci.

Co se děje při klasické masáži

Klasická masáž se možná jeví jako všední záležitost, její možnosti a podoby jsou však o to rozmanitější. Celkový průběh masáže zcela závisí na dohodě maséra s klientem, tedy jedna strana vyjádří své požadavky a přání a druhá je odborně zhodnotí. Je to také konkrétní zdravotní stav klienta, jeho věk i tělesné dispozice, kterým se přizpůsobuje výběr hmatů, jejich rytmus a intenzita.

Číst více

Obecně lze říci, že klasická masáž se postará o celý pohybový aparát, přes hlavu, krk, hrudník, záda až po horní a dolní končetiny. Často se provádí jako kombinace hmatů, hnětení a tření, případně vtírání, pokud se pracuje s masážními emulzemi či oleji. Po jemných pohybech ani památky. Je to proto, že silnými a tvrdšími hmaty se ve svalech uvolňuje kyselina mléčná, díky které máme pocit unavených svalů, a dostává se jim zaslouženého uvolnění. Dále se otevírají potní a mazové žlázy na povrchu pokožky, tedy zmírňuje se kožní napětí. Při masáži se také prokrví kůže, zregeneruje se nervový systém a v neposlední řadě se snadněji vstřebávají výrony a otoky a lépe se vyživují tkáně.

Klasickou masáž lze praktikovat dvakrát až třikrát týdně, ale její částečná verze je neškodná i při denním použití.

Klasická masáž netradičně

Při masáži se využívají různé masážní emulze a vonné oleje, které usnadňují aplikaci jednotlivých masážních hmatů. Celkový efekt relaxační masáže může být obohacen aroma oleji, které svými specifickými vůněmi znásobí několikrát prožitek z masáže. Takové masáže se pochopitelně nazývají Aroma masáže. Další vhodné masážní prostředky jsou například i přírodní vosky, čokoláda, z níž pak vychází Čokoládová masáž, či nahřáté lávové kameny, se kterými se pracuje v Masáži lávovými kameny.  Všem záleží na fantazii a chuti každého z nás.

Klasická zdravotní masáž pomáhá při těchto potížích

 • Zklidnění
 • Duševní uvolnění
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

16.
Nabízím masérské, poradenské a fotografické služby.
92
Fantastické
17.
Nabízíme klasické, lymfatické masáže, Bowenovu masáž, baňkování a Spinal Touch.
92
Fantastické
18.
Nabízíme služby masážního salonu.
91
Fantastické
19.
Nabízíme klasické, sportovní a regenerační masáže, korejské, japonské masáže a další.
91
Fantastické
20.
Nabízíme různé druhy masáží, např. klasické a havajské masáže, harmonizační masáž, reflexní terapii, baňkování a mnoho dalšího.
90
Fantastické
21.
Nabízíme masáže.
90
Fantastické
22.
Provádíme Klasické masáže, Manuální lymfodrenáž, Reflexní masáž, Reflexní masáž plosky nohy a Přístrojové baňkování proti celulitidě.
90
Výborné
23.
Nabízíme klasické a regenerační masáže, sportovní, reflexní, lymfatické masáže a baňkování.
89
Výborné
Kdy je masáž vhodná ?
 • Blokády celé páteře
 • Uskřípnutí nervů v oblasti hrudníku
 • Kloubní problémy
 • Migrény a bolesti hlavy
Kdy se Klasická zdravotní masáž nedoporučuje?
 • Při postižení kůže zánětem
 • Ihned po poranění kůže
 • V místech křečových žil, bércových vředů a zánětů žil
 • Při chorobách dutiny břišní
 • Při onemocnění žlučníku a močových cest
 • Při zánětlivých infekčních onemocněních
 • Při pokročilé ateroskleróze a osteoporóze
 • Při nádorových onemocněních
 • Při stavech mimořádného vyčerpání a horečce
 • V době gravidity, 2 měsíce po porodu a při menstruaci