Klasická masáž

Klasická neboli švédská masáž odjakživa blahodárně působí na lidské tělo i mysl a hraje nepostradatelnou roli při uzdravování a znovunabytí ztracené energie. Tento typ masáže se řadí k manuálním relaxačním technikám působícím okamžitě, přičemž masáže jako takové se považují za nejstarší a nejpřirozenější léčebné metody vůbec. Klasická masáž pomůže od pocitu únavy a bolestí a poradí si i s ochablostí nebo strnulostí svalstva, neboť masážní hmaty uvolňují svaly, zlepšují krevní oběh i látkovou výměnu a vrátí tělu tělesnou a psychickou kondici.

Jelikož klasické a relaxační masáže obecně slouží zejména k odpočinku, není zde požadována žádná aktivita masírované osoby a jedinou její povinností je si v klidu vychutnat jednu z nejpříjemnějších forem relaxace. Relaxační masáž uvolní celé tělo a přináší pohodu a klid i do lidské mysli, zkrátka dokáže povzbudit celý organismus. Pocity po masáži se rovnají téměř znovuzrození.

Klasickou masáží proti všudypřítomnému stresu

Málokdo stíhá neustále udržet krok s dnešní uspěchanou dobou a není v lidských silách stíhat to věčně. Občas je zapotřebí vzít si oddechový čas, zpomalit a odpočinout si, k čemuž právě slouží relaxační masáže.

Uspěchaný životní styl a nedostatek odpočinku a spánku jsou přímé cesty vedoucí k únavě a vyčerpání, ne-li až k onemocnění. V žádném případě však nezmírní velké nasazení jak v pracovním, tak i osobním životě. Relaxační masáž pomůže většině neduhů předcházet, účinně posiluje organismus a zachovává pevné zdraví. Doporučuje se jako prevence vůči nemocem, negativismu i proti stresu. Uvolněnému tělu a relaxované psychice se daleko lépe přemýšlí, odpočatí lidé doslova omládnou, stávají se aktivnější a vedou spokojenější život.

Kromě psychického vyčerpání a fyzické únavy pomáhá klasická masáž také při všech onemocněních pohybového aparátu, poúrazových problémech i při rekonvalescenci.

Co se děje při klasické masáži

Klasická masáž se možná jeví jako všední záležitost, její možnosti a podoby jsou však o to rozmanitější. Celkový průběh masáže zcela závisí na dohodě maséra s klientem, tedy jedna strana vyjádří své požadavky a přání a druhá je odborně zhodnotí. Je to také konkrétní zdravotní stav klienta, jeho věk i tělesné dispozice, kterým se přizpůsobuje výběr hmatů, jejich rytmus a intenzita.

Číst více

Obecně lze říci, že klasická masáž se postará o celý pohybový aparát, přes hlavu, krk, hrudník, záda až po horní a dolní končetiny. Často se provádí jako kombinace hmatů, hnětení a tření, případně vtírání, pokud se pracuje s masážními emulzemi či oleji. Po jemných pohybech ani památky. Je to proto, že silnými a tvrdšími hmaty se ve svalech uvolňuje kyselina mléčná, díky které máme pocit unavených svalů, a dostává se jim zaslouženého uvolnění. Dále se otevírají potní a mazové žlázy na povrchu pokožky, tedy zmírňuje se kožní napětí. Při masáži se také prokrví kůže, zregeneruje se nervový systém a v neposlední řadě se snadněji vstřebávají výrony a otoky a lépe se vyživují tkáně.

Klasickou masáž lze praktikovat dvakrát až třikrát týdně, ale její částečná verze je neškodná i při denním použití.

Klasická masáž netradičně

Při masáži se využívají různé masážní emulze a vonné oleje, které usnadňují aplikaci jednotlivých masážních hmatů. Celkový efekt relaxační masáže může být obohacen aroma oleji, které svými specifickými vůněmi znásobí několikrát prožitek z masáže. Takové masáže se pochopitelně nazývají Aroma masáže. Další vhodné masážní prostředky jsou například i přírodní vosky, čokoláda, z níž pak vychází Čokoládová masáž, či nahřáté lávové kameny, se kterými se pracuje v Masáži lávovými kameny.  Všem záleží na fantazii a chuti každého z nás.

Klasická zdravotní masáž pomáhá při těchto potížích

 • Zklidnění
 • Duševní uvolnění
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Nabízíme Klasické (švédské) masáže, Relaxačni aroma masáže, Breussovu masáž, Medové masáže a další.
100
Fantastické
2.
Nabízíme klasické a regenerační masáže, relaxační, manuální lymfodrenáže, Shiatsu, baňkování a mnoho dalších zdraví prospěšných procedur.
100
Fantastické
3.
Nabízíme širokou paletu masáží.
100
Fantastické
4.
Nabízíme přístrojovou lymfodrenáž, klasické masáže i masáže lávovými kameny.
100
Fantastické
5.
Provozujeme masážní salon s nabídkou olejových a thajských masáží, Dornovy metody, baňkování a dalších služeb.
100
Fantastické
6.
Nabízíme různé druhy masáží, kosmetické ošetření, poradenství a pomoc při redukci hmotnosti a další služby.
100
Fantastické
7.
Nabízíme kompletní masáže v Brně.
100
Fantastické
8.
Nabízíme klasické masáže, reflexní, manuální lymfatické, sportovné, masáž lávovými kameny.
100
Fantastické
9.
Anna Kučerová provozuje různé mobilní masáže ,jako je klasická masáž nebo medová masáž. Navíc ve svém salónu nabízí také sportovní masáže a masáže svíčkou
100
Fantastické
10.
Poskytuji různé druhy masáží.
100
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • Blokády celé páteře
 • Uskřípnutí nervů v oblasti hrudníku
 • Kloubní problémy
 • Migrény a bolesti hlavy
Kdy se Klasická zdravotní masáž nedoporučuje?
 • Při postižení kůže zánětem
 • Ihned po poranění kůže
 • V místech křečových žil, bércových vředů a zánětů žil
 • Při chorobách dutiny břišní
 • Při onemocnění žlučníku a močových cest
 • Při zánětlivých infekčních onemocněních
 • Při pokročilé ateroskleróze a osteoporóze
 • Při nádorových onemocněních
 • Při stavech mimořádného vyčerpání a horečce
 • V době gravidity, 2 měsíce po porodu a při menstruaci