Havajská masáž

Havajská masáž se někdy nazývá také doteková, neboť alfou a omegou této procedury jsou právě doteky. Tato masáž, vlastním názvem Lomi lomi, se zakládá na předpokladu, že doteky s láskou a pozorností pomohou odstranit nejen fyzické problémy, ale i citové bloky uvnitř duše. Základy této terapie stojí na rytmice a energickém potenciálu havajských masážních technik, kterými se dosahuje vysokého terapeutického a relaxačního účinku.

Ke správnému provedení lomi lomi masáže je zapotřebí pochopit havajskou filozofii, jež základním předpokladem je harmonie a láska, kterými lze léčit tělo i duši. Pomocí speciálních nekončících masážních doteků má havajská masáž uvolnit svaly, vazivo a šlachy a dát průchod negativním pocitům masírovaného. Jak je z názvu patrné, kořeny této masážní techniky jsou exotické, ale na Havaji se tato uvolňující technika pouze zdokonalila. Původně ji tam přivezli polynéští osadníci.

Léčivá a uvolňující havajská masáž

Havajská masáž uvolňuje energetické bloky, jejichž příčinou jsou nejen nemoci, ale i stres či napětí, které zabraňují rovnovážnému proudění vnitřní energie. Havajská masáž lomi lomi pomáhá k uvolnění organismu a usnadňuje i jeho cestu k uzdravení. Prostřednictvím této masáže se totiž tělo fyzicky uvolní, uleví si od stresu a zaktivuje krevní a lymfatický tok, který pomůže k účinné detoxikaci těla.  

Havajští léčitelé věří, že masáž lomi lomi dokáže uzdravit od fyzické i duševní bolesti. Jejich víra vychází ale spíše ze znalostí, že odstraní-li se svalová bolest, únava a napětí, zlepší se tím i krevní oběh a lymfatický tok, což vede k odstranění toxických látek a k revitalizaci celého organismu i jeho psychické stránky. Tato masáž se doporučuje také při bolestech pohybového aparátu a k regeneraci organismu po sportovní zátěži.

Číst více

Co čekat od Lomi lomi masáže

Masáž není vždy pouze o masírování, havajská masáž umocňuje pohodu a klid, proto se dbá i na správnou komunikaci mezi masérem a masírovaným, kdy masírovaný dostává prostor pro přání, jak by měla masáž vypadat, aby mu naprosto vyhovovala. Právě z tohoto důvodu je tato masáž ojedinělá a není možné masírovat dva lidi stejně. Samotné zahájení masáže je na místní poměry velmi neobvyklé, ale zpravidla probíhá tak, že masér má položenou ruku na masírovaném a po krátkém mlčení masér pronese klidnou řeč s modlitbou a prosbou k uzdravení.

Její průběh se často připodobňuje posvátnému havajskému hula tanci, protože se do něj zapojuje téměř celé tělo.  Lomi lomi masáž v překladu znamená třít, hníst, stisknout a tlačit, mačkat dovnitř a ven a mnohdy je pojmenovaná jako masáž milujících rukou. Proto není divu, že z masážních technik se používají prsty, dlaně a i jejich hrany, ale především plocha předloktí a lokty. Pro představu se dá přirovnat k přílivu a odlivu moře – dlouhé a jemné tahy se plynule střídají ve tvaru osmičky se silnějšími tlaky, což působí dojmem nekonečného dotyku.

Tato jemná masážní technika je zaměřena na celé tělo, ale především na oblast zad a zadní části dolních končetin. Využívají se dlouhé souvislé tahy předloktím podél páteře, které natahují zkrácené svaly a dále speciální hmaty a techniky uvolňující oblast lopatek, ramen a krční páteře. Masáž může trvat od jedné do dvou hodin.

Havajská masáž pomáhá při těchto potížích

 • Detoxikace organismu
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Provádění reflexní terapie plosek nohou, sportovních a regeneračních masáží přírodními oleji. Dále nabízíme ájurvédské, klasické švédské, holistické aromamasáže a havajské masáže.
85
Výborné
Kdy je masáž vhodná ?
 • Ke stimulaci krevního oběhu
 • Ke stimulaci lymfatického systému
 • Při bolesti svalů
 • K uvolnění kloubních spojení
 • Při neurologických problémech
 • Při nesoustředěnosti
Kdy se Havajská masáž nedoporučuje?
 • Při infekčních onemocněních
 • Při zánětech a popáleninách
 • U křečových žil
 • Po operacích