Havajská masáž

Havajská masáž se někdy nazývá také doteková, neboť alfou a omegou této procedury jsou právě doteky. Tato masáž, vlastním názvem Lomi lomi, se zakládá na předpokladu, že doteky s láskou a pozorností pomohou odstranit nejen fyzické problémy, ale i citové bloky uvnitř duše. Základy této terapie stojí na rytmice a energickém potenciálu havajských masážních technik, kterými se dosahuje vysokého terapeutického a relaxačního účinku.

Ke správnému provedení lomi lomi masáže je zapotřebí pochopit havajskou filozofii, jež základním předpokladem je harmonie a láska, kterými lze léčit tělo i duši. Pomocí speciálních nekončících masážních doteků má havajská masáž uvolnit svaly, vazivo a šlachy a dát průchod negativním pocitům masírovaného. Jak je z názvu patrné, kořeny této masážní techniky jsou exotické, ale na Havaji se tato uvolňující technika pouze zdokonalila. Původně ji tam přivezli polynéští osadníci.

Léčivá a uvolňující havajská masáž

Havajská masáž uvolňuje energetické bloky, jejichž příčinou jsou nejen nemoci, ale i stres či napětí, které zabraňují rovnovážnému proudění vnitřní energie. Havajská masáž lomi lomi pomáhá k uvolnění organismu a usnadňuje i jeho cestu k uzdravení. Prostřednictvím této masáže se totiž tělo fyzicky uvolní, uleví si od stresu a zaktivuje krevní a lymfatický tok, který pomůže k účinné detoxikaci těla.  

Havajští léčitelé věří, že masáž lomi lomi dokáže uzdravit od fyzické i duševní bolesti. Jejich víra vychází ale spíše ze znalostí, že odstraní-li se svalová bolest, únava a napětí, zlepší se tím i krevní oběh a lymfatický tok, což vede k odstranění toxických látek a k revitalizaci celého organismu i jeho psychické stránky. Tato masáž se doporučuje také při bolestech pohybového aparátu a k regeneraci organismu po sportovní zátěži.

Číst více

Co čekat od Lomi lomi masáže

Masáž není vždy pouze o masírování, havajská masáž umocňuje pohodu a klid, proto se dbá i na správnou komunikaci mezi masérem a masírovaným, kdy masírovaný dostává prostor pro přání, jak by měla masáž vypadat, aby mu naprosto vyhovovala. Právě z tohoto důvodu je tato masáž ojedinělá a není možné masírovat dva lidi stejně. Samotné zahájení masáže je na místní poměry velmi neobvyklé, ale zpravidla probíhá tak, že masér má položenou ruku na masírovaném a po krátkém mlčení masér pronese klidnou řeč s modlitbou a prosbou k uzdravení.

Její průběh se často připodobňuje posvátnému havajskému hula tanci, protože se do něj zapojuje téměř celé tělo.  Lomi lomi masáž v překladu znamená třít, hníst, stisknout a tlačit, mačkat dovnitř a ven a mnohdy je pojmenovaná jako masáž milujících rukou. Proto není divu, že z masážních technik se používají prsty, dlaně a i jejich hrany, ale především plocha předloktí a lokty. Pro představu se dá přirovnat k přílivu a odlivu moře – dlouhé a jemné tahy se plynule střídají ve tvaru osmičky se silnějšími tlaky, což působí dojmem nekonečného dotyku.

Tato jemná masážní technika je zaměřena na celé tělo, ale především na oblast zad a zadní části dolních končetin. Využívají se dlouhé souvislé tahy předloktím podél páteře, které natahují zkrácené svaly a dále speciální hmaty a techniky uvolňující oblast lopatek, ramen a krční páteře. Masáž může trvat od jedné do dvou hodin.

Havajská masáž pomáhá při těchto potížích

 • Detoxikace organismu
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Nabízíme různé druhy masáží - švédské, anticelulitidové, medové a další.
100
Fantastické
2.
Nabízím klasické, relaxační, aroma masáže. Dále baňkování, masáží lávovými kameny, reflexní terapie.
100
Fantastické
3.
Nabízíme nejrůznější druhy masáží. Patří mezi ně např. havajská masáž, aromaterepie, Dornova metoda a další.
100
Fantastické
4.
Nabízíme klasické i speciální masáže.
100
Fantastické
5.
Poskytuji různé druhy masáží, např. Thajskou masáž nohou, Havajskou masáž či Čokoládovou masáž.
100
Fantastické
6.
Nabízíme ájurvédskou masáž, aromamasáž, čokoládovou masáž, havajskou masáž, indickou a kokosovou. Dále provádíme masáž lávovými kameny, medovou a relaxační masáž.
100
Fantastické
7.
Nabízíme thajské a havajské masáže, kosmetické služby, vířivku, solárium a mnoho dalších služeb.
100
Fantastické
8.
Nabízíme širokou nabídku různých druhů masáží.
100
Fantastické
9.
V Orient Spa najde zákazník na co si vzpomene. V nabídce je Turecká lázeň HAMMAM, masáže havajské a thajské, či masáže lávovými kameny. Je zde možnost ubytování.
99
Fantastické
10.
Nabídka klasických masáží, těhotenských, lymfatických, havajských masáží a dalších.
99
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • Ke stimulaci krevního oběhu
 • Ke stimulaci lymfatického systému
 • Při bolesti svalů
 • K uvolnění kloubních spojení
 • Při neurologických problémech
 • Při nesoustředěnosti
Kdy se Havajská masáž nedoporučuje?
 • Při infekčních onemocněních
 • Při zánětech a popáleninách
 • U křečových žil
 • Po operacích