DORNOVA METODA 

Se popisuje jako jemná manuální technika, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Tato metoda má však zvláštní postavení, neboť se neužívá za účelem relaxace a péče o vlastní krásu, nýbrž jde o odborný masážní zákrok, který má pomoci s obtížemi s celým pohybovým aparátem. Základem je aktivní spolupráce klienta s terapeutem.

Příčinou nesprávně položených obratlů nemusí být pouze rozdílná délka končetin či výrony způsobené nehodami, ale je veřejným tajemstvím, že i nenáročné sezení u počítače či nevinné přehození nohy přes nohu může způsobit pohyby obratlů a kloubů, a tudíž následně i bolesti .

Autorem Dornovy metody, jak již její název napovídá, je Dieter Dorn, který si sám zakusil potíže s poraněnou páteří a základy zázračné metody v zásadě převzal od venkovského sedláka. Díky svým úspěchům dál intuitivně rozvíjel metodu, která pomáhá tisícům lidem po celém světě.

Bezbolestná Dornova metoda

Na rozdíl od chiropraxe, která ošetřuje klouby víceméně násilně, neboť nevyužívá aktivitu samotného pacienta, Dornova metoda provádí nápravu obratlů a kloubů do původního stavu šetrně a zároveň dynamicky ve spolupráci s klientem jako součást přirozeného, volného pohybu. Nehrozí tak nebezpečí mikrotrhlin ve svalech, ani naštípnutí kosti, ani zablokování energetických drah v těle.

Velmi často jsou páteř a pánev vychýlené vlivem rozdílné délky nohou a bez jejího dorovnání bývá náprava pouze dočasná. Dornova metoda léčí tuto populační chorobu s téměř stoprocentní úspěšností.

Pohybové obtíže mají zpravidla dlouhodobý charakter, proto ani za pomoci Dornovy metody nezmizí ze dne na den. Úspěšná procedura zvlášť těžkých případů obnáší až několikaměsíční pravidelné návštěvy zhruba jednou až dvakrát týdně.

Číst více

Jak se provádí Dornova metoda

Nejprve terapeut zpravidla identifikuje místa, kde a jakým směrem jsou obratle nebo klouby vychýleny. Poté přichází na řadu pacient, který by měl být mobilní, protože musí kývavě dopředu dozadu pohybovat protější nohou nebo rukou dopředu. Tento pohyb může pomoci uvolnit i blokády ve tkáních či energetické bloky.

Mezitím terapeut vytváří protitlak na ošetřovaný obratel, který se sám vrátí na přirozené místo a tím se uvolní svalstvo v páteřní oblasti a bezbolestně se tak ošetří zablokovaná místa.  První úlevu pacient zpravidla pocítí již po dvou sezeních.

Dornovu metodu lze praktikovat ve stoje, v sedě i v leže.

Aby účinky (Dornovy metody) byly věčné

Každý člověk by měl ke svému zdraví přistupovat zodpovědně, a proto jsou součástí terapie speciální cvičení, která umožní zpevnit svaly a přesměrovat tělo do správné polohy.

K dosažení trvalých účinků Dornovy metody je nepostradatelná spolupráce pacienta, který by měl i doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých pohybových návyků, jako je například křížení nohou při sezení. Současně je nutné mít během léčby a po ošetření k dispozici dostatek tekutin, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly snadněji vylučovat. Za dostatečné množství tekutin se považuje tělesná hmotnost konkrétního člověka vynásobená 0,03 l (pokud lékař nedoporučí jinak).

Dornova metoda PLUS

Dornova metoda se stále vyvíjí, o čemž svědčí i její nejnovější verze - Dornova metoda PLUS, která využívá Breussovu masáž páteře. Tato hluboce uvolňující masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty a používá se při ní třezalkový olejíček. Ten se vmasíruje přímo do páteře a povrchových svalů a přispívá tak k jejich uvolnění a regeneraci.

S Dornovou metodou lze využít také další techniky jako baňkování, kterým se vytahují zasunuté obratle a uvolňují svalové tkáně. Úspěchu se těší také spojení s reflexní terapií, s meridiánovou masáží a dalšími masážemi a metodami.

Dornova metoda pomáhá při těchto potížích

 • Bolesti kloubů
 • Bolesti loktů
 • Bolesti ramen
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Provádění masáží.
100
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • Při bolestech zad a všech druhů kloubů - kyčlí, kolen, beder a křížové oblasti
 • Při blokádě páteře
 • Na tenisový loket
 • Na skoliózu
 • Při rozdílné délce končetin
 • Při bolestech
Kdy se Dornova metoda nedoporučuje?
 • Při náchylnosti ke zlomeninám
 • Při pokročilém stádiu osteoporózy
 • Při artróze 3. a 4. stupně
 • Při akutních zánětech
 • Bezprostředně po úrazech či operacích
 • Při nádorovém onemocnění