Čokoládová masáž

Čokoládu zná většina z nás jako výbornou pochoutku, zdroj energie a dobré nálady, ovšem málokdo ví, že čokoládová masáž se považuje za jednu z nejuvolněnějších a nejsmyslnějších masáží mezi zkrášlujícími procedurami. Její nezbytnou součástí je právě kvalitní čokoláda, která působí na všechny smysly našeho těla a dopřává tak organismu i duši luxusní relaxační zážitek, který má navíc kosmetické a léčebné účinky.

Od čokoládové masáže lze ovšem očekávat mnohem více, protože čokoládová masáž představuje ideální léčebnou proceduru, během které dochází ke zpomalení procesu předčasného stárnutí a ke zkvalitňování pokožky působením glyceridů obsažených v čokoládě. V důsledku toho vypadá pokožka mladistvější a uvolněnější. Účinně slouží také k detoxikaci těla, kdy aktivuje látkovou výměnu a odvádí nečistoty a vodu z těla ven. Poradí si i se zákeřnou celulitidou a výborné účinky má vlivem vyplavování endorfinů také na psychiku. Léčebné účinky čokolády jsou vědecky prokázané, a proto se dnes čokoláda právem považuje za jeden z přírodních zázraků. Některé vědecké studie dokonce tvrdí, že čokoládová masáž zabraňuje vzniku rakoviny kůže.

Zázrak jménem čokoládová masáž

Její síla spočívá zejména v obsahu kakaa, které obsahuje antioxidanty polyfenoly, vitaminy, koenzymy a minerály jako hořčík, draslík, vápník působící na regeneraci pokožky a posílení lidského organismu. Čokoláda vyniká tím, že působí antidepresivně a je známá také jako výborné afrodiziakum, proto se jí také lidé naučili používat již před dvěma tisíci lety. Kromě toho slouží jako prostředek k omlazení pro vysoký obsah vitaminů A a E, oceňovaných zejména dermatology pro jejich schopnost vstřebávat se při čokoládovém zábalu celým tělem.

K masírování se používá kosmetická čokoláda se 100% přírodním složením bez chemických přísad, což má za následek kvalitní výsledný efekt. Pokud se k masáži používá kvalitní kakaový prášek, čokoládová směs a mandlový olej, jde o vysoce exkluzivní masáž, stejně tak se s kvalitní kakaovým práškem provádí tělový peeling, který se používá k očištění pokožky a předchází samotnému čokoládovému zábalu. 

Číst více

Příprava na čokoládovou masáž

Čokoládová masáž probíhá v několika fázích, kdy nejprve by měla proběhnout zahřívací masáž teplým olejem, která tělo navodí a zároveň uvolní. Následuje zpravidla kávový peeling, který se provádí pomocí třtinového cukru či nahrubo rozemletých zrnek kávy a který jemně odstraňuje odumřelé buňky z pokožky, čímž zanechává pleť hebkou a čistou, a stimuluje krevní oběh.

Peelingem se tělo a pokožka připraví na samotnou čokoládovou masáž přezdívanou jako hlazení čokoládou, která je tou nejuvolněnější a nejpůsobivější částí celé procedury, v níž hraje důležitou roli také samotná vůně čokolády. Následuje čokoládový zábal, který díky předešlé masáži může snadněji působit na pokožku i celý organismus. Čokoládovým zábalem se celá masáž dovršuje, neboť v této fázi čokoláda ideálně uvolní své léčivé složky. Vzhledem k několika částem čokoládové masáže se její délka celé pohybuje od jedné do dvou hodin.

Ačkoliv na první pohled vypadá průběh čokoládové masáže vcelku snadně, je k ní potřeba stejné kvalifikace jako k odborným masážím, kterými je například sportovní masáž, anticelulitidní, ale i zdravotní masáž. Nekvalifikovaně prováděná procedura může být příčinou alergických komplikací.

Čokoládová masáž pomáhá při těchto potížích

 • Zklidnění
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Navštivte mé studio. Poskytnu Vám několik druhů masáží sportovní, rekondiční a relaxační a spoustu dalších ale i také relaxaci s psychowalkmanem.
98
Fantastické
2.
V centru je fyzioterapie, masáže, detoxikace, hydrocolon, hubnutí, alternativní medicína, reiki, rodinné konstelace, pilates, joga, orientální tance a cvičení pro těhotné. Je zde i bazén, sauna, koupele, zábaly, plavání kojenců a aquagymnastika.
96
Fantastické
3.
Nabízíme nejrůznější druhy masáží a zábalů pro relaxaci těla i duše. Dále se zabýváme problémy s imunitním systémem, redukcí váhy a odkyselení organismu, úpravu stravovacích návyků a poradenstvím.
92
Fantastické
4.
STUDIO BONA DEA nabízí špičkové služby v oblasti masáží, kosmetiky a kadeřnictví. Z masáží si můžete vybrat např.anticelulitidní masáž, medovou masáž, čokoládovou masáž či reflexní masáž.
90
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • K detoxikaci organismu
 • K omlazení pokožky
 • Při boji s celulitidou a striemi
 • K odstranění deprese a stresu
Kdy se Čokoládová masáž nedoporučuje?
 • Při vysokém tlaku
 • Při křečových žilách možno pouze vynechat zasaženou partii
 • Při alergii na čokoládu
 • Při otevřených poraněních
 • Při zánětech
 • Při kožních infekcích
 • V těhotenství
 • Při onemocnění kostí