Čokoládová masáž

Čokoládu zná většina z nás jako výbornou pochoutku, zdroj energie a dobré nálady, ovšem málokdo ví, že čokoládová masáž se považuje za jednu z nejuvolněnějších a nejsmyslnějších masáží mezi zkrášlujícími procedurami. Její nezbytnou součástí je právě kvalitní čokoláda, která působí na všechny smysly našeho těla a dopřává tak organismu i duši luxusní relaxační zážitek, který má navíc kosmetické a léčebné účinky.

Od čokoládové masáže lze ovšem očekávat mnohem více, protože čokoládová masáž představuje ideální léčebnou proceduru, během které dochází ke zpomalení procesu předčasného stárnutí a ke zkvalitňování pokožky působením glyceridů obsažených v čokoládě. V důsledku toho vypadá pokožka mladistvější a uvolněnější. Účinně slouží také k detoxikaci těla, kdy aktivuje látkovou výměnu a odvádí nečistoty a vodu z těla ven. Poradí si i se zákeřnou celulitidou a výborné účinky má vlivem vyplavování endorfinů také na psychiku. Léčebné účinky čokolády jsou vědecky prokázané, a proto se dnes čokoláda právem považuje za jeden z přírodních zázraků. Některé vědecké studie dokonce tvrdí, že čokoládová masáž zabraňuje vzniku rakoviny kůže.

Zázrak jménem čokoládová masáž

Její síla spočívá zejména v obsahu kakaa, které obsahuje antioxidanty polyfenoly, vitaminy, koenzymy a minerály jako hořčík, draslík, vápník působící na regeneraci pokožky a posílení lidského organismu. Čokoláda vyniká tím, že působí antidepresivně a je známá také jako výborné afrodiziakum, proto se jí také lidé naučili používat již před dvěma tisíci lety. Kromě toho slouží jako prostředek k omlazení pro vysoký obsah vitaminů A a E, oceňovaných zejména dermatology pro jejich schopnost vstřebávat se při čokoládovém zábalu celým tělem.

K masírování se používá kosmetická čokoláda se 100% přírodním složením bez chemických přísad, což má za následek kvalitní výsledný efekt. Pokud se k masáži používá kvalitní kakaový prášek, čokoládová směs a mandlový olej, jde o vysoce exkluzivní masáž, stejně tak se s kvalitní kakaovým práškem provádí tělový peeling, který se používá k očištění pokožky a předchází samotnému čokoládovému zábalu. 

Číst více

Příprava na čokoládovou masáž

Čokoládová masáž probíhá v několika fázích, kdy nejprve by měla proběhnout zahřívací masáž teplým olejem, která tělo navodí a zároveň uvolní. Následuje zpravidla kávový peeling, který se provádí pomocí třtinového cukru či nahrubo rozemletých zrnek kávy a který jemně odstraňuje odumřelé buňky z pokožky, čímž zanechává pleť hebkou a čistou, a stimuluje krevní oběh.

Peelingem se tělo a pokožka připraví na samotnou čokoládovou masáž přezdívanou jako hlazení čokoládou, která je tou nejuvolněnější a nejpůsobivější částí celé procedury, v níž hraje důležitou roli také samotná vůně čokolády. Následuje čokoládový zábal, který díky předešlé masáži může snadněji působit na pokožku i celý organismus. Čokoládovým zábalem se celá masáž dovršuje, neboť v této fázi čokoláda ideálně uvolní své léčivé složky. Vzhledem k několika částem čokoládové masáže se její délka celé pohybuje od jedné do dvou hodin.

Ačkoliv na první pohled vypadá průběh čokoládové masáže vcelku snadně, je k ní potřeba stejné kvalifikace jako k odborným masážím, kterými je například sportovní masáž, anticelulitidní, ale i zdravotní masáž. Nekvalifikovaně prováděná procedura může být příčinou alergických komplikací.

Čokoládová masáž pomáhá při těchto potížích

 • Zklidnění
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Zveme Vás do Salonu krásy a zdraví u Štěpánky.Nabizí Vám hned několik procedur kosmetiku ,vyživového poradce, rehabilitace a masáže.
100
Fantastické
2.
Nabízím různé druhy masáží - čokoládovou, klasickou, reflexní a další druhy.
100
Fantastické
3.
Gabriela Hurtová nabízí různé druhy masáží celého těla. K základní masáži zad a šíje je v ceně i masáž rukou. Dárkové kupony
100
Fantastické
4.
Salon Relax - styl nabízí špičkové služby v oblasti masáží. Vybrat si můžete z různých druhů masáží, jako je např. čínská energetická masáž, čokoládová masáž či relaxační masáž.
100
Fantastické
5.
Nabízíme klasické (švédské) masáže, Breussovu masáž, Medovou masáž aj.
100
Fantastické
6.
Provádíme klasickou regenerační, čínskou energetickou a medovou detoxikační masáž a přístrojovou lymfodrenáž proti celulitidě.
99
Fantastické
7.
Nabízíme širokou nabídku různých druhů masáží.
99
Fantastické
8.
Vojtěch Palek nabízí masáže a také různá cvičení. Dále provádí konzultace kolem výživy.
99
Fantastické
9.
Nabídka nejrůznějších masérských procedur.
98
Fantastické
10.
Navštivte mé studio. Poskytnu Vám několik druhů masáží sportovní, rekondiční a relaxační a spoustu dalších ale i také relaxaci s psychowalkmanem.
98
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • K detoxikaci organismu
 • K omlazení pokožky
 • Při boji s celulitidou a striemi
 • K odstranění deprese a stresu
Kdy se Čokoládová masáž nedoporučuje?
 • Při vysokém tlaku
 • Při křečových žilách možno pouze vynechat zasaženou partii
 • Při alergii na čokoládu
 • Při otevřených poraněních
 • Při zánětech
 • Při kožních infekcích
 • V těhotenství
 • Při onemocnění kostí