Čínská masáž

Čínská masáž představuje revoluční metodu léčení potíží, ale zejména účinnou metodu, jak šetrně a komplexně chránit své tělo před problémy, které jsou neviditelné. Síla čínské masáže spočívá v rozmanitých hmatových technikách, které stimulací určitých bodů na lidském těle napomáhají usměrnit tok životní energie (čchi), a tak povzbudit činnost tělních tekutin a vnitřních orgánů a přispět k rovnovážnému proudění energie v organismu.

Čínskou masáží k rovnováze a ke zdraví

Čínská medicína nahlíží na člověka jako na celek a tím se snaží odstranit příčinu problému, nikoliv řešit až samotný problém, jako to často vidíme v medicíně západní.  Teorie čínské tradiční medicíny vychází z obnovování rovnováhy v lidském těle a zlepšení toku energie qi (čchi) v pěti elementech (meridiánech), které jsou úzce propojeny s jednotlivými vnitřními orgány. Vzájemně se tak buď oslabují, nebo naopak posilují.  Ne náhodou se na čínských klinikách používají masáže jako rovnocenná léčebná metoda, Číňané totiž vědí, že jimi dokážou vyléčit jak obezitu a psychické problémy, tak poruchy vnitřních orgánů od zánětů vylučovacích cest až po žaludeční vředy.

Jinými slovy pokud se prvky Yin a Yang vychýlí z rovnováhy, která zabezpečuje správný průběh fyziologických funkcí, vytvoří se buď nadbytek, nebo nedostatek čchi, a tak, ať už vlivem zranění či špatné životosprávy, vzniká nemoc. Nemusí jít o okamžitou reakci lidského těla na nemoc ve smyslu, jak ji známe, např. že tělo okamžitě zareaguje zvýšenou teplotou na chřipku, nýbrž o pomalu se hromadící nepříjemnosti, které jednoho dne přerostou v nevyléčitelnou chorobu. Na tu už bude krátká nejen západní medicína, ale i čínská masáž, která jinak velmi účinně léčí veškeré nemoci doslova od hlavy až k patě a podchytává ještě neviditelné problémy, ovšem vždy zavčasu. To znamená tehdy, pokud jsou pouze ve fázi nepříjemností, vychýlených drah a nerovnovážného proudění životní energie.

Číst více

Jak probíhá čínská masáž

Čínská masáž obnovuje proudění energetických toků a to oživením krevního oběhu, rozpuštěním sraženin a uvolnění strnulosti kloubů.

Tuina se aplikuje po celém těle, kromě končetin včetně prstů u rukou a nohou. Masírováním konkrétních nervových zakončení umístěných na energetických drahách, tzv. meridiánech, v těle dojde k uvolnění endorfinů, hormonů tlumících bolest, které zvýší prokrvení postižené oblasti těla. Tím zásobují kyslíkem vnitřní orgány a může lépe probíhat látková výměna a díky uvolněným svalům se vyplavují odpadní látky a toxiny.

Při masírování se používá celostní přístup, který je šetrný i pro bolestivá místa, tudíž se bolestivé místo nemasíruje přímo, ale ovlivňuje se z jiného místa na těle. Zrovna tak se odjinud ozdravuje fungování libovolných orgánů v lidském těle. Proto se lidé trpící bolestmi zasažených míst nemusí obávat, že masáž bude bolestivá. Ba naopak je vždy šetrná a snesitelná.

Čínská masáž se zpravidla provádí na sucho, tradičně dokonce na zahaleném tělu, nicméně lze použít i olej. Stimulaci bodů obstarávají zejména palce a prsty, přičemž u hlubších pohybů se používají bříška palců a lokty, kdežto pro lehčí hmaty je účinné použít jen vibrování konečky prstů. Míru tlaku musí odhadnout každý masér nasloucháním konkrétnímu lidskému tělu.

Účinek masáže lze pozorovat ihned, neboť masírovaná místa silně zarudnou (říká se jim skvrny "ša"), dokonce až tolik, že to může u člověka vyvolat pocit pálení. Tělo se tak zbavuje odpadu skrze pokožku a zarudnutí kůže způsobuje zvýšený obsah kyseliny mléčné.

Jakmile znovu rozproudíme energii a obnovíme narušenou cirkulaci tkání, tělo i mysl se uzdraví. Masáž zanechává pocit fyzické a duševní relaxace, nabíjí energií a zvyšuje odolnost vůči nemocem.

Čínská masáž pomáhá při těchto potížích

 • Duševní kondice
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Nabídka masérských služeb, které jsou zaměřené na krční páteř či bolesti hlavy, klasické, čínské a indické masáže, baňkování a Dornovu metodu.
95
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • Blokády krku a ramen
 • Uskřípnutí nervů
 • Kloubní problémy
 • Svalová onemocnění
 • Migrény a bolesti hlavy
 • Dysfunkce vnitřních orgánů
Kdy se Čínská masáž nedoporučuje?
 • Pro alergiky
 • Při poškození kůže
 • Bezprostředně po úrazu
 • Těžké srdeční vady
 • Těhotenství (3. – 6. měsíc)