Breussova masáž

Breussova masáž nese často přezdívku masáž meziobratlových plotének, neboť právě do těchto míst se ubírá většina masážních pohybů. Tato metoda je známa jako velmi jemná, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, kdy se do těchto míst intenzivně vtírá masážní olej po celé délce páteře.

Na správné poloze páteře a zad se podepisují na první dojem neuvědomované činnosti, jako je nesprávné držení těla, jednotvárné aktivity nebo vrozené deformace. Jestliže se páteř vychýlí ze svého přirozeného dvojitého esovitého prohnutí, mohou vznikat problémy a bolest zad. Masáží a působením třezalkového oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje.

Breussova masáž regeneruje vychýlené meziobratlové ploténky a tím se zároveň léčí mnoho dalších zdravotních omezení, jako jsou bolesti páteře, zad a zádových svalů, a kromě toho také dokáže proniknout hluboko do naší psychiky a odstranit problémy i v těchto mnohdy nedosažitelných místech.  Díky tomu se tato metoda považuje za velmi šetrnou, ale zároveň účinnou. Působí tedy jak na aparát pohybový, tak na nervový systém, přičemž na obou místech uvolňuje tělesné i duševní blokády.

Breussova masáž se užívá nejen jako lék na řešení bolestivého problému, ale slouží zejména jako prevence.

Breussova masáž a Dornova metoda ruku v ruce

Breussova masáž a Dornova metoda k sobě mají hodně blízko, neboť se vzájemně doplňují a v takové kombinaci mají ideální účinek. Dornova metoda vidí člověka jako celek a právě tím a také aktivním zapojením samotné ošetřované osoby dokáže napravit fyzické tělo i psychické bloky. Ty často mají příčinu v posunutých obratlech a v neprůchodnosti páteřního kanálu, v takovém případě je ideální použít zase Breussovu masáž.

Spojením těchto dvou metod lze zcela lehce a bez rizik vyléčit mnohé problémy páteře. Není proto divu, že se často po aplikaci Dornovy metody sahá po příjemné a uvolňující Breussově masáži, vždyť tato jemná, energetická a bezbolestná terapie doladí souhru těla a duše.

Číst více

Při masáži se místa podél páteře promazávají třezalkovým olejem, který prohřeje postižená místa a speciálními pomalými hmaty vedoucími přímo po páteři dochází k blahodárnému působení na meziobratlové ploténky, které se vrací tak jako celá páteř do své přirozené pozice. Breussova masáž se používá nejen v kombinaci s Dornovou metodou, ale i samostatně jako plnohodnotná masáž.

Otcem této metody je rakouský léčitel a znalec přírodní medicíny Rudolf Breusse (1899-1990), který je známý především pro svou dvaačtyřicetidenní kůru proti rakovině a podle kterého neexistují žádné opotřebované ploténky bez možnosti nápravy, ale pouze „zdegenerované“ ploténky, které se Breussovou masáží znovu úspěšně zregenerují.

Co čekat od Breussovy masáže

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu rozetřít třezalkový olej do oblasti zad a páteře tak, že se místa prohřejí a uvolní. Tehdy může olej proniknout až do volného prostoru mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou.

S přibývajícím věkem, ale i pouze nesprávnými návyky vzpřímeného držení těla, se na páteři projevují degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje. Při masírování meziobratlových plotének se do nich třezalkový olej nasává obdobně jako voda do mycí houby. Ploténka se tak zvětší do původní velikosti a může naplno plnit svůj účel, tedy tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena, a pomáhá při rotaci páteře.  

Breussova masáž pomáhá při těchto potížích

 • Bolest zad
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Nabízíme nejrůznější druhy masáží a zábalů pro relaxaci těla i duše. Dále se zabýváme problémy s imunitním systémem, redukcí váhy a odkyselení organismu, úpravu stravovacích návyků a poradenstvím.
92
Fantastické
2.
Provádění masáží.
90
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • K uvolnění psychických i fyzických bloků
 • K vyrovnání zad
 • K uvolnění svalového napětí
 • K regeneraci meziobratlových plotének
 • Při osteoporóze
 • V jakémkoliv věku
Kdy se Breussova masáž nedoporučuje?
 • V těhotenství nedoporučována kvůli poloze vleže na břiše
 • Při zvýšené citlivosti pokožky
 • Při náchylnosti pokožky na alergie