Anticelulitidní masáž

Anticelulitidní masáž představuje jednu z mála účinných metod jak bojovat a chránit se proti celulitidě. Jsou pro ni charakteristické speciální lymfatické a proticelulitidové hmaty, které urychlí průtok lymfy a tak i vstřebávání tuků. Tukové buňky jsou nositeli toxinů a odpadních látek a tím narušují celý podkožní metabolismus, masáží se tyto škodliviny dostávají z těla ven.

Anticelulitidní masáž pronikne i do hluboko uložených tukových buněk, čímž pokožku lépe zbavuje celulitidy, vyhlazuje kůži a zlepšuje krevní oběh. Tento typ masáže se provádí především na hýždích a dolních končetinách, které jsou zejména u žen nejnáchylnější k ukládání tukových buněk. Stále častěji je celulitida navíc předzvěstí i křečových žil a stále častěji začíná napadat i muže. Zároveň však slouží k revitalizaci unavených svalů a nohou, jak je známe ze sedavého zaměstnaní, proto si ji může dopřát v zásadě každý.

Stop celulitidě s anticelulitidní masáží

Celulitida známá mezi veřejností pod nelichotivým názvem pomerančová kůra vzniká z mnoha důvodů, které však mají společného jmenovatele. Tím je nesprávná činnost lymfatického a krevního oběhu, vlivem kterého se podkožní tukové buňky obalují toxiny a zvětšují se. Toxiny by za běžných okolností odváděl lymfatický systém, který ovšem nepracuje správně - ať už kvůli nesprávné životosprávě, nedostatku pohybu či nízkému přísunu čisté vody, nebo naopak kvůli škodlivým neřestem, jako jsou kouření  a nadměrná konzumace kávy a alkoholu, ba dokonce kvůli nošení těsného oblečení.  Vyvarováním se těchto špatných návyků lze společně s anticelulitidní masáží „pomerančovou kůru“ postupně odstranit.

Co čekat od anticelulitidní masáže

Masér speciálními masérskými hmaty vyvíjí tlak na všechny vrstvy pokožky, a tak účelně a efektivně narušuje tukové buňky. Tyto pohyby často odpovídají hnětení a to především u hýždí a stehen, kde se navíc používá i technika vyvíjení tlaku spodní části dlaně na stehna směrem vzhůru nebo také technika bubnování po stehnech či sekání bokem dlaně. Hmaty se mohou provádět i tlakem kloubů na ruce nebo rovnou samotnými prsty, které se využívají zejména při jemnějších pohybech jako bubnování konečky prstů o kůži.

Při masírování se také používá široké spektrum masážních olejů a zábalů. K čistění pokožky jsou zpravidla určeny čistící esenciální oleje, k jejímu prohřátí jsou zapotřebí speciální termoaktivní oleje a zábaly, které prohřívají i podkožní tukové polštářky a zlepšují odvod toxinů a dalších škodlivých látek z těla. Protipól teplých olejů představují oleje chladivé, jako například kokosový olej, který se používá k závěrečnému zklidnění celého těla.  

Anticelulitidní masáž nemá pouze jednu podobu, ba naopak existuje více typů, přičemž každý z nich vyhovuje jiným lidem. Někdo si potrpí na masáž rukavicemi ze surového hedvábí, jiný preferuje suchou masáž celého těla a lidé, kteří trpí důsledky sedavého zaměstnání, jistě nepohrdnou anticelulitidním zábalem nohou. Nejznámější je anticelulitidní masáž využívající ozonový zábal.

Číst více

Anticelulitidní masáž s ozonovým zábalem

Při této masáži se hloubkově promasírují problémové části těla, jako jsou stehna a hýždě. Poté se do pokožky vmasíruje olivový krém obohacený ozonem, který příznivě působí k odstraňování celulitidy, dále vyhlazuje strie a drobné žilky a vypnutím kůže jí také dodává svěží a zdravý nádech. Vedle toho přináší relaxaci a regeneraci nejen pokožky, ale celému tělu i duši. Jakmile se krém s ozonem se vetře do pokožky, přiloží se tlakový zábal, který se aplikuje především na oblast břicha, hýždí a dolních končetin v oblasti stehen a také účinně působí proti celulitidě.

Když mají být účinky anticelulitidní masáže trvalé

Účinek anticelulitidní masáže lze pozorovat již po první návštěvě, neboť už tehdy se podbourávají tukové polštářky v nejsvrchnějších vrstvách pokožky, zlepší se krevní oběh a dostaví se pocit uvolnění. Pokud však usilujete o viditelný a zejména trvalý efekt, doporučuje se masáže pravidelně opakovat. Ideální je podstoupit intenzivní kůru 6 až 10 masáží hned ze začátku a následně docházet jedenkrát měsíčně na masáž kvůli trvalému účinku.

Alfou a omegou celého procesu odstraňování celulitidy není pouze anticelulitidní másaž, nýbrž také správná životospráva. Strava by měla zahrnovat zvýšenou konzumaci ovoce a zeleniny, neboť ty obsahují antioxidanty, které pomohou odvést toxiny z těla, a také konzumaci potravin s omega - 3 mastnými kyselinami. Další nepostradatelnou výbavou při boji proti celulitidě je správně nastavený pitný režim, nejen po samotné masáži, ale i během dne, k tomu dostatek pohybu a v neposlední řadě pomůže i sprchování střídavě teplou a studenou vodou.

Anticelulitidová masáž pomáhá při těchto potížích

 • Očištění organismu
 • Detoxikace organismu
 • Nejlépe hodnocené

Nejlépe hodnocené masážní salony a maséři

1.
Poskytuji několik druhů masážních procedur.
93
Fantastické
Kdy je masáž vhodná ?
 • Pro vyhlazení kůže a odstranění drobných nedostatků
 • Pro eliminaci strií
 • Snazší vstřebávání tuků
 • K redukci váhy
 • Podporuje krevní a lymfatický systém
Kdy se Anticelulitidová masáž nedoporučuje?
 • Při srdečních, cévních a oběhových onemocněních
 • Při zánětech
 • Při křečových žilách
 • Při těhotenství
 • Při alergii na skořici (součást thermobalzámu)