Breussová masáž – úleva pro vaši páteř

Tato specifická technika, kdy se masíruje přímo páteř, přinese úlevu nejen díky rukám masérky, ale rovněž díky třezalkovému oleji.

Proč Breussová - Rudolf Breuss byl rakouský léčitel, žil v létech 1899- 1990 a byl mistrem ve svém oboru. Nedal dopustit na přírodní medicínu, u nás je třeba známá jeho metoda léčení rakoviny speciální dietou.

Díky této masážní technice se nám regenerují meziobratlové ploténky, intenzívně se vtírá třezalkový olej po celé délce páteře s důrazem na postižená, bolavá místa. Působením oleje meziobratlové ploténky „nabobtnávají „ a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Páteř se snadněji regeneruje a hybnost organizmu tak rozšiřuje. Masáž je jemná a tak ji lze využit i u akutních stavů, kdy nás to velmi bolí a klasická masáž by byla spíše utrpením.

Proč zrovna třezalkový olej – má totiž nedocenitelné vlastnosti: regeneruje, vyživuje a rozpíná meziobratlové ploténky a taky významně tlumí bolest. Podle historie se má třezalka sbírat na sv.Jana (24.4..) a proto se tomuto oleji říká také svatojánský. Největší síla je v poupatech před opylením, stříháme celé květenství, abychom nezničili celou rostlinku, která má křehké kořeny. Nejdřív necháme ve stínu 2-3 dny zavadnout, ale ne usušit a pak nakládáme do kvalitního oleje (nejlépe panenský slunečnicový). Necháme 8 týdnů v přikryté láhvi louhovat na okně, kde svítí hodně slunce a promícháváme 1 týdně, pak scedíme přes dvojité plátno, uložíme do lednice a můžeme až 2 roky používat na bolavou páteř nebo na popáleniny.Pozor si musíte dát po použití třezalky, na sluníčko i solárko, hypericin v třezalce obsažený může totiž vyvolat fotosenzibilitu, což se projevuje svěděním a skvrnami na kůži.

Páteř nám tvoří osu vzpřímeného těla, na kterou se připevňuje pletenec horních a dolních končetin a na které začínají svaly trupu. Páteř se skládá z obratlů- máme 7 krčních, 12 hrudních, 5 bederních, 5 křížových a 4-5 spojených v kostrč. Sloupce obratlů utvářejí kostěný páteřní kanál, ve kterém leží mícha a kořeny míšních nervů. Zajímavostí je, že podle alternativní medicíny jsou obratle ve vzájemných souvislostech s orgány a mohou nám pomoci k nalezení příčiny našich potíží. Np. posunutý 7. krční obratel často upozorňuje na onemocnění štítné žlázy, záněty tíhových váčků v ramenních kloubech a různé formy strachu. Po psychické stránce nastupuje pocit utiskování, ponižování se, tiché trpění a žádné obrany. Projevuje se časté nachlazení. Vybočení C7 může vyvolat či posílit růst vyklenutí kotníku na boku palce u nohy, tzv. hallux valgus / vybočený palec /. PROČ ? Na vnější straně palce totiž leží reflexní zóna štítné žlázy a zároveň C7.

Mezi těly obratlů jsou vsunuty různě vysoké pružné chrupavky- meziobratlové ploténky, a ty jsou zranitelné vysunutím nebo roztržením - pak máme vyhřezlou ploténku.Lidská páteř má přirozeně dvojesovité zakřivení. Nepřiměřené prohnutí v bederní nebo hrudní části ale není žádoucí. Lidé trpící problémy se zády jsou různě omezování ve všedním životě i ve sportovních aktivitách, které jsou prevencí problémů s pohybovým aparátem. Pokud tedy zdravotní stav nedovolí jinak, problémy se zády lze řešit jedině pravidelnou masáží.Vyrovnáním páteře a částečným odstraněním svalových disbalancí dochází automaticky k lepšímu držení těla, které má zásadní dopad na celkový vzhled. Breussova masáž však není jen mechanickým procesem vyrovnání páteře, ale i účinným zdrojem energie. Breussova masáž je účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát, dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.Problémy se zády a páteří vznikají jednostranně zaměřenou činnosti, nesprávným držením těla a vrozenými deformacemi (srostlé ploténky apod.). Nepochybně k tomu přispívá náš převážně sedavý způsob života na nesprávných židlích a se špatnou výškou pracovní plochy.Měli bychom se tedy vyvarovat stereotypům a vést aktívní život, tělo které máme by nám mělo sloužit co nejlépe a co nejdéle a tak o ně pečujme s láskou.

Článek zveřejněn ve spolupráci s Masáže Beáta, tel.: 737 958 062

4.11.2014
Autor: masaze-info.cz

« Zpět