Zbavte se stresu pomocí masáže

Masáže nám nepřináší pouze úlevu od bolestí zad nebo svalů, je to také obrovská regenerace pro organismus a pro nás. Umíte si představit, že po práci nepoběžíte domů nebo na nákup, ale lehnete si do vyhřáté místnosti s relaxační hudbou a užíváte si příjemnou masáž? Pokud ano, není nic lepšího, než vybrat správného maséra nebo masážní salon, zvednout telefon a objednat se.

Relaxace masáže spočívá především v tom, že se tělo uvolní a my si celkově odpočineme a dostáváme se do pohody. Je více než nutné při masáži opravdu vypnout a relaxovat, nemyslet na úkoly, které nás ještě čekají, na pracovní nebo osobní problémy. Doporučuje se ani nemluvit s masérem a klidně i usnout. Je nutné se jen uvolnit a užít si příjemné pocity.

Relaxační masáž, masáž hlavy

Pokud se na masáž jdeme pouze zrelaxovat, můžeme se objednat na masáž přímo relaxační, kdy jsou masážní metody velmi jemné a masér může použít masážní vonné olejíčky a krémy, které spolu s relaxační hudbou skvěle přispějí ke správnému odpočinku a uvolnění a navíc zregenerují i pokožku těla. Velmi osvědčené relaxační a protistresové techniky jsou také masáže hlavy. Některé salony nabízí masáž nohou a speciálních reflexních bodů na chodidlech nebo masáže obličeje, krku a šíje.

Masáž lávovými kameny

Velmi příjemné relaxační pocity navozuje i masáž lávovými kameny. Lávové kameny jsou speciální masážní pomůcka, která se ve vodě nahřívá na teplotu 50-60° a pokládá na masírované tělo. Při masáži horkými lávovými kameny jejich teplo uvolňuje a příjemně prohřívá celé naše tělo. Kromě tepla předávají kameny i silné energetické vibrace, které uvolňují energetické cesty v těle. Kameny a jejich teplo mohou napomáhat i při mírných bolestech pohybového aparátu, regenerovat tělo po zátěži, ale hlavně odstraňují stres a napětí v těle. Masáž lávovými kameny podporuje detoxikaci těla a pomáhá při nespavosti. Teplo uvolňuje póry a používané masážní oleje regenerují a zvláčňují pokožku.

Medová nebo čokoládová masáž

Další relaxační protistresovou masáží je např. medová masáž. Je to velmi příjemná masáž po náročném dni plném stresu. Kromě navození relaxačních pocitů dokáže tělo zbavit škodlivých toxinů. Masáž se provádí na zádech. Tělo masáží navíc absorbuje velké množství stopových a minerálních prvků, které med obsahuje a tím dochází k vylučování nežádoucích látek z těla.   

Relaxační masáž spojená také s vyplavováním toxinů je kromě medové i masáž čokoládová. Je prokázáno, že tato masáž má také příznivý vliv na naši psychiku a to především na naši náladu. Kromě toho masáž uvolňuje i svaly a masáž spojená se zábalem také tělu dopřává spoustu vitaminů a minerálů.

Každému vyhovuje jiná forma masáže a je třeba vyzkoušet, co bude nejvíce relaxačně působit právě na nás. Důležitý je také výběr maséra a masážního salonu, kde se budeme cítit dobře. Rozhodně stojí za to si jednou za čas dopřát relaxaci a uvolnění a to v jakékoli formě masáže.

4.11.2014
Autor: masaze-info.cz

« Zpět