Čínská masáž - královna masáží

Tradiční čínská medicína vnímá tělo odlišně od klasické evropské. Základy čínské medicíny vycházejí z teorií jing a jang, pěti elementů a toků energie. Tradiční východní medicína věří, že životní energie proudí v těle kanálky, na které masér při čínské masáži působí. Dokonalou a účinnou manuální technikou působí na jejich cirkulaci  a tím uvolňuje bolest, únavu svalů, psychické napětí a přivádí masírovaného člověka do harmonie a pohody. Podstatou těchto masáží je rozproudit kanálky energií dobře a ve správném rytmu. Podle této techniky je lidské tělo spojeno z dvanácti drah. Pokud se nějaká dráha přeruší, např. jen stresem a stažením svalů, nastává v těle problém, jehož výsledkem je bolest nějakého svalu nebo orgánu a s tím spojené další problémy. Podle čínské medicíny např. bolesti zad, šíje a páteře ovlivňuje nejdelší energetická dráha v těle a to dráha močového měchýře. Čínská medicína mimo to věří, že vlivem působení vnějších podnětů, špatnou životosprávou, zraněním atd. se tělo dostává z rovnováhy jing a jang a tím vznikají různé nemoci.
Čínská masáž může být i tlaková - masér využívá určitých tlakových bodů a tím může okamžitě ulevit od některých i dlouhodobých zatuhlostí v těle. U stimulování některých např. dvou bodů dochází k okamžité úlevě zatuhlosti zádových svalů, odstranění únavy a zajištění hormonální rovnováhy, což jsou časté problémy dnešní doby. Tlaková masáž spouští v těle čistící režim a je chápána jako přímá léčba některých obtíží. Čínskou masáží dochází k okamžitému nabuzení těla a nastartování ke zvládnutí všech problémů novodobého světa.

Čím je tedy čínská masáž výjimečná?

Čínská masáž se nezaměřuje pouze na určitý problém a jeho řešení. Správný masér chápe člověka jako celek a snaží se odstranit nejen problém a zdravotní obtíže, ale také hledá jeho příčinu. Masáž mimo jiné odstraňuje únavu a stres, svalové křeče, nervové napětí a bolesti zad šíje a hlavy. Má velmi příznivý vliv na lymfatický systém a odplavuje z těla nebezpečné toxiny. Uvolňuje také svaly a šlachy a má vysoce regenerační účinky.

Jak se masáž provádí?

Masáž je prováděna na rozdíl od klasické masáže na sucho. Tzn. bez použití olejíčků nebo masážních emulzí. Čínská masáž začíná masáží hlavy, pokračuje šíjí a zády. Tím může končit nebo může masáž pokračovat dolními i horními končetinami. Tlaková masáž je vhodná pro ty, kterým nevadí silnější stimulace a mačkání některých citlivějších bodů, což nemusí být vždy příjemné. Výsledný efekt ale jistě stojí za to.

 

Tento článek sponzoruje: Půjčovna dodávek a vozíků Praha 9.

 

19.08.2019
Autor: masaze-info.cz

« Zpět