Masáž pomůže od bolesti

Masáže jsou velmi vhodnou pomůckou při bolesti zad, kloubů a svalů. Pokud bolest zad nesouvisí s nějakým zdravotním problémem nebo úrazem, je masáž a dostatek pohybu nejlepší volbou pro skvělý pocit a bezbolestný pohyb.

Záda jsou velmi namáhána hlavně při sedavém zaměstnání v kanceláři nebo na cestách při trávení celé pracovní doby v autě. Také špatným pohybem nebo přílišnou fyzickou námahou, ať v práci nebo při sportu. Všechny tyto nepříjemné bolesti může vyřešit správná masáž.

Mezi masáže, které by měly odstranit bolest a uvolnit svaly, patří masáž klasická. Ať už zad, celého těla nebo se zaměřením na určité části těla.

Po sportovních výkonech nebo po silné fyzické námaze namoženým svalům jistě pomohou masáže sportovní. Ty jsou prováděny zkušenými maséry silnějšími tlaky a tahy, které působí regeneračně na namožené svalstvo. Masáž je často doplněna olejíčky nebo mastmi na podporu uvolnění svalů.

Mezi ženami jsou často oblíbené masáže jako medová nebo čokoládová. Kromě uvolnění svalů masáže navozují i silné relaxační účinky a pocity pohody, což dobře působí i na nervový systém. Mezi tyto jemnější a relaxační masáže můžeme zařadit i masáž lávovými kameny, která má příznivý vliv nejen na naši pohodu, ale především na zatuhlé svaly, které teplem lávových kamenů dokonale uvolňuje.

Velmi účinné jsou i tlakové masáže. Většina tlakových bodů je na zádech nebo končetinách a právě na tyto části těla jsou masáže zaměřeny především. Tlaková masáž se dá provádět i pomocí baněk – tlakových nádob různých tvarů, které pomocí podtlaku vytahují z těla nejen škodliviny, ale dokáží ulevit i zatuhlinám svalů.

Masáže v případech akutních bolestí nebo potíží mohou být i tzv. napravovací. Mezi tyto druhy masáží patří např. Dornova metoda. U této metody se člověk pohybuje dle pokynů a terapeut jemným protitlakem vrací na správné místo nejen klouby, ale i obratle. Dornova metoda může být doplněna masáží akupresurních bodů na páteři, která může účinky Dornovy metody podpořit.

Dalšími metodami mohou být chiropraxe nebo napravování páteře u specializovaných masérů, kteří se v těchto technikách vyznají a dokonale rozumí lidskému tělu a anatomii.

Metody masáží se mohou kombinovat a doplňovat. Např. Dornovu masáž skvěle doplňuje použití baněk. Správný masér by měl odhalit příčinu pohybových nebo bolestivých obtíží a poradit klientovi, jak se dalších potíží vyvarovat a co případně v jeho životním stylu zlepšit.

4.11.2014
Autor: masaze-info.cz

« Zpět