Klasické masáže nejsou těhotným ženám zvláště v prvním trimestru těhotenství doporučovány kvůli přílišnému překrvení organismu, které může být spojené až s krvácením. V pozdějším stádiu těhotenství jsou ale masáže vzhledem k změnám na těle ženy doporučovány.

Masáže zad a šíje

Jedná se o speciální masáže. Především jde o masáže zad, krku a šíje, které hodně trpí především změnou proporcí těla. Záda jsou v těhotenství velmi zatěžována a je proto velmi příjemné jim dopřát relaxaci spojenou s masáží. Masáže se provádějí jemnými tahy za použití pro maminku i miminko nezávadných masážních emulzí a olejů. Masáže se provádí na zádech a speciální vyškolené masérky mohou v případě zájmu provést i lehkou masáž bříška s použitím emulzí proti popraskání kůže na rostoucím bříšku, tzv. striím.

Masáže jsou velmi příjemné, relaxační a navodí pohodu nastávající mamince i miminku. Pomocí aromaterapie, relaxační hudby a příjemné masáže je to pro těhotnou ženu v tomto hektickém období příprav na příchod miminka opravdu nevšední zážitek spojený s pohodou a pocitem klidu a uvolnění. Masáže jsou prováděny vsedě nebo vleže na boku, maminky se tak nemusí bát o své miminko tím, že by měly ležet na břiše, což je v těhotenství pro ženy ve většině případů velmi nepříjemné.

Masáže nohou

Kromě zad jsou velmi zatěžovány i nohy ženy a může docházet k nepříjemným otokům a bolestem. Kromě toho jsou nohy - zejména chodidla - plná důležitých tlakových bodů. Jejich znalost a správné mačkání a tlačení na ně může pomoci od problémů a bolestí v celém těle. To je pro těhotné ženy velmi vhodné, jelikož většina léků od bolesti během těhotenství nesmí být těhotnými ženami přijímána. Těhotným ženám je i masáž chodidel přizpůsobena a zjemněna, zvláště v oblasti paty a kotníku, což má podle těchto metod vliv na pánev a orgány v ní uložené.

Masáže po porodu

Masáže je velmi vhodné praktikovat i po porodu a následném šestinedělí. Pomáhají tělu se zrelaxovat, dostat se do původního stavu a tvarů a navodí pocit uvolnění a rovnováhy. V tomto období už si žena může vybrat z nabídek klasických masáží. Některé masážní salony se přímo specializují nejen na masáže pro těhotné, ale nabízí masáže i ženám po porodu.

4.11.2014
Autor: masaze-info.cz

« Zpět